Як почистити шпалери, не зіпсувавши їх: корисні поради для господинь

Як почистити шпалери, не зіпсувавши їх: корисні поради для господинь

Почистити шпалери - завдання не з найпростіших, але ви точно зможете з ним упоратися, якщо скорисатєтеся правильними та корисними порадами.

Крок 1 до очищення шпалер: дізнайтеся тип шпалер

Перш ніж навіть почистити шпалери, вам потрібно знати їх тип, щоб ви могли відповідно підібрати миючі засоби.

Зазвичай шпалери для дому варіюються від звичайних вінілових до тканинних. Іноді вони виготовляються з екологічно чистих натуральних матеріалів, а деякі шпалери можуть бути навіть металевими.

Інструкції з догляду для кожного з них відрізняються, оскільки не всі вони стійкі до води та миючих розчинів. Перш ніж продовжити, важливо з’ясувати, яку категорію шпалер ви використовували.

Якщо ви не впевнені щодо цього, будь ласка, зверніться до компанії, що виробляє шпалери, щоб отримати додаткову інформацію.

Крок 2 для чищення шпалер: Почніть з видалення пилу з шпалер

Перший крок до чистих шпалер без бруду починається з видалення частинок пилу, що осіли на їх поверхні. Якщо у вашому домі часто накопичується пил, важливо очищати шпалери від пилу кожні два тижні або коли ви бачите, що на них осів пил.

Для регулярного догляду ідеально один раз на місяць. Цей крок не тільки запобігає появі пилових кліщів, але й надає йому свіжого вигляду з кожним протиранням.

Оскільки видалення пилу виконується без будь-якого розчину, це можна безпечно виконувати на будь-яких типах шпалер, не пошкоджуючи їх. Щобпочистити шпалери від пилу, візьміть чисту суху ганчірку або серветку з мікрофібри і рівномірно протріть шпалери від верху до низу.

Пам’ятайте, що не варто натирати надто сильно, оскільки це просто для того, щоб витерти пил або павутину з шпалер. Ви також можете пропилососити пил, але спробуйте його на невеликій ділянці, перш ніж переходити до решти стіни. Для фактурних шпалер найкраще підходить пилосос, який прибирає пил із закутків і щілин завдяки потужності всмоктування.

Крок 3 до чищення шпалер: проведіть тест на вологих плямах на шпалерах

Коли ви дізнаєтесь, чи ваші шпалери водостійкі, ви можете очистити їх простою водою. Змочіть м’яку губку в звичайній або теплій воді. Потім добре відіжміть, щоб видалити зайву воду, і починайте протирати шпалери від верху до низу.

Зробіть невеликий тест на менш помітну частину шпалер, щоб перевірити, чи не змінюють вони колір або дизайн і чи ефективно очищають поверхню.

Хоча водостійкі шпалери можна залишити висихати на повітрі, використання м’якої тканини, щоб висушити їх, також є гарною ідеєю. Це запобіжить накопиченню вологи.

Крок 4 до очищення шпалер: приготуйте розчин для очищення шпалер

Деякі плями та жир не завжди видаляються простою водою, тому потрібне щось сильніше.

Ви можете зробити простий розчин, використовуючи одну частину миючої рідини та три частини теплої води, щобпочистити шпалери. Крім того, ви також можете використовувати м’який миючий засіб або засіб для чищення посуду, оскільки вони не надто абразивні.

Нанесіть губкою на потрібне місце, а потім знову протріть вологою ганчіркою або губкою з простою водою, щоб уникнути залишків мила на шпалерах.

Потім промокніть його сухою м’якою тканиною.

Якщо пляма глибша, робіть невеликі кругові рухи губкою, змоченою в миючому розчині, але уникайте інтенсивного чищення, щоб видалити її. Щоб почистити шпалери достаньо ніжних рухів.

Залиште розчин на кілька хвилин, а потім витріть його вологою тканиною та висушіть.

Якщо ваші шпалери текстуровані, швидше за все, з часом у щілинах на них осідає бруд. Щоб позбутися цього, скористайтеся Q-кінчиком, змоченим у миючому розчині, а потім змоченим у воді. Хоча це може зайняти багато часу, ви можете зарезервувати цей крок для глибокого очищення шпалер раз на кілька місяців.

Пам’ятайте, що важливо знати, чи можна очищати ваші шпалери водою чи м’яким розчином, перш ніж приступати до них, щоб не зіпсувати їх дизайн або клей від розпушення.

Читайте також:

Як відмити шпалери: прості поради для всіх типів

Як очистити праску: простий та швидкий метод

Як очистити кран від кальцію та стійких каламутних плям: 5 робочих методів

Поделиться сюжетом

Последние новости

Водообеспечение населения и привлечение молодежи к экологической политике – приоритеты сотрудничества Минсреды с UNICEF Ukraine, – Светлана Гринчук

Вкуснее, чем "Селедка под шубой": рецепт оригинального салата со свеклой и курицей

Патронатная служба ССО «Кревни» начала инновационную программу реабилитации «РЕСТАРТ» при поддержке Favbet Foundation

Важная гуманитарная миссия: БФ молодежной инициативы «Надежда» обеспечили прифронтовые больницы современным оборудованием

Гривна на грани: удастся ли удержать курс без "сюрпризов"

Надо быть готовыми ко всему: появился прогноз синоптиков, каких сюрпризов ждать украинцам зимой

Разведка Эстонии оценила влияние ударов ВСУ по складам БК в Крыму и РФ

Связь с Ираном, ущерб государству, двойное гражданство: подозреваемый Сергей Тищенко пытается сбежать из Украины

500 часов творчества: фанат Elden Ring поразил всех своей уникальной 3D‐картой мира в стиле low-poly

Как сделать куриное филе в панировке: авторский рецепт от звезды "Мастер Шеф"

Незаконные "благотворительные взносы" в роддомах: как бороться с поборами

БФ молодежной инициативы «Надежда» обеспечили прифронтовые больницы современным оборудованием

Сумма исков более 1 млн гривен: Госэкоинспекция сообщила о крупнейших нарушителях природоохранного законодательства

Пенсия не только по возрасту: украинцам рассказали о еще одних выплатах – стаж не нужен

Штраф в 3332 гривен за нарушение: украинцам напомнили важные правила