Як посіяти та виростити спаржу: секрети щедрого врожаю від фермера

Як посіяти та виростити спаржу: секрети щедрого врожаю від фермера

Спаржа та спаржева квасоля - це різні рослини, не варто їх плутати. З сотень видів спаржі лише деякі їстівні, інші вирощуються як декоративні. У своєму відео на Ютуб-каналі автор розповідає про звичайну спаржу, яку можна знайти в супермаркетах або спробувати виростити самим.

Почнемо з насіннєвого способу вирощування спаржі, який далеко не ідеальний, оскільки насіння погано проростає у відкритому ґрунті. Це перша проблема, з якою стикаються садівники, які вирішили вирощувати спаржу.

Насіння спаржі сходить при високій температурі грунту та повітря, тому сіяти їх потрібно влітку. Для кращої схожості насіння замочують або пророщують: у першому випадку сходи з'являються через півтора-два тижні, у другому через тиждень. При пророщуванні використовують марлю, в якій замочене насіння тримає 5-7 днів у теплому приміщенні.

Коли з'являються перші паростки, можна приступати до висаджування. Грядка має бути на сонячному місці, грунт — родючий і пухкий, збагачений гною або компостом (5-10 літрів добрива на квадратний метр). Перед посадкою ділянку перекопують, насіння висаджують на глибину кількох сантиметрів з інтервалом 5-10 см.

Якщо після посадки різко похолодає, грядку варто вкрити захисним матеріалом. Коли з'являться повноцінні сіянці, їх проріджують, видаляючи слабкі екземпляри.

Автор ділиться, що спаржа – багаторічна рослина, здатна рости на одному місці до 15 років. Рослину потрібно захищати від посухи і бур'янів, а також забезпечувати відповідний догляд, хоча б мінімальний. Щоб доглядати спаржу, не потрібно використовувати складні агротехнічні прийоми, а лише забезпечувати її достатньою кількістю вологи.

Вирощування спаржі не вимагає великих витрат часу та ресурсів, але потребує уваги до поливу та захисту від посухи. Якщо ви і потім плануєте далі займатися вирощуванням спаржі, потрібно вносити необхідні підживлення та забезпечувати рослинам належний догляд.

Як правильно садити редиску у відкритий ґрунт, щоб отримати добрий урожай.

Як захистити картоплю від шкідників: корисні хитрощі від городників.

Як отримати ідеальну розсаду цвітної капусти: тонкощі та секрети.

Поделиться сюжетом

Последние новости

Почти 80% украинцев одобряют достройку блоков Хмельницкой АЭС

Переселенцы в Украине "жертвуют" до 70% дохода только на аренду: "Забрали еще крохи ВПО"

"Мені це нагадує ситуацію з Резніковим": журналіст запідозрив, що Умєров злякався

Не нужно идти в ТЦК: для украинцев ввели новые правила призыва

Гора углей и обломков: журналист отреагировал на пропаганду РФ о захвате Угледара

Paramount Game Studios анонсировала экшен-RPG по миру Аанга из "Аватара"

Спасают жизнь: ценные медицинские материалы от БФ молодежной инициативы "Надежда" получили больницы Днепропетровской и Криворожской областей

Годовщина удара по Крымскому мосту: эксперт рассказал, когда ВСУ добьют его

"Хочешь на госслужбу - пройди фронт": предложение Горбулина

Уклонистов достанут все равно: как ТЦК будет мобилизовать украинцев без прописки

Без сахара: рецепт вкуснейшей творожно-банановой запеканки для завтрака или десерта

Ценные медицинские материалы для спасения людей от БФ «Надежда» получили больницы Днепропетровской и Криворожской областей

Ударили ракетами ATACMS: новые подробности и кадры пожара на нефтебазе в Феодосии

Киевлянка обратилась к полиции из-за поджога машины мужа-военного: в ответ – "игнор"

Готовясь к зиме ДТЭК инвестировал более 2,3 млрд грн в ремонты ТЭС после обстрелов