Осінь – ідеальний час для підживлення: що порадує груші та яблуні, врожай буде рекордним
Восени час не лише збирати врожай, а й думати про наступне. Тому, щоб урожай яблук та груш у наступному році був щедрим, слід підгодувати дерева.
Якщо до підживлення правильно, дерева добре перенесуть низькі температури і дадуть багатий урожай наступного року.
Добрива
При виборі добрив пам'ятайте, що осінні добрива не повинні містити азоту.
Для яблунь восени найкраще підходить сірчанокислий калій. Добриво допомагає молодим гілкам зміцнити кору, тоді дерево легше перенесе холодну пору.
Сірчанокислий калій слід додавати в район стовбурового кола. Це для того, щоб вона перед попаданням на коріння розклалася і не обпалила коріння дерева. Якщо яблуня приносить плоди не перший рік, слід вносити добрива в лунки по периметру крони. Щоб кислотність ґрунту прийшла в норму, слід також додавати крейду, або вапно.
Після того, як дерева будуть підживлені, біля коріння слід мульчувати органічними продуктами. Сюди відноситься перегній та компост.
Такі самі маніпуляції з підживленням слід повторити і з грушами.
У жовтні добрива для дерев не вносять. Цей місяць у саду слід присвятити поливанню, щоб коріння набралося сил на зиму та зміцнилося. Крім того, воно має набратися достатньої кількості вологи. Після поливу слід замульчувати грунт компостом та перегноєм. Тоді, коли сніг танутиме, мульча стане додатковим добривом яблуні або груші.
Усі ці поради слід виконувати з урахуванням своїх дерев. Якщо дерева колоноподібні, то із добривами не варто захоплюватися. Правильний догляд – завжди запорука гарного врожаю наступного року.
Раніше ми повідомляли, що не ризикуйте: які культури не можна збирати для насіння.