Рятуємо сад на підвіконні. Як і чим захистити квіти в горщиках від морозу
Морозне повітря, яке пробираеться у наші будинки крізь вікна, навіть якщо вони не відкриті на провітрювання, може пошкодити домашні рослини в горщиках. Як вирішити проблему та вберегти свій сад на підвіконні, з'ясовували Vesti.ua.
Перше що спадає на думку, це переставити рослини з підвіконня вглиб квартири. Але, по-перше, не у всіх для цього знайдеться місце, а по-друге, через пересушене батареями повітря, деяким рослинам у надрах помешкання може бути занадто спекотно.
Важливо розуміти, що холод із вікон навряд чи може тотально заморозити рослини, але може приморозити коріння і вони почнуть гнити.
Припустимо, ми вирішили квіти залишити на підвіконні. Щоб уникнути негативного впливу холоду, треба знати кілька хитрощів, і тоді все буде красиво. Сьогодні у багатьох помешканнях вікна пластикові, тож утеплювати їх не потрібно. Але підвіконня утеплити треба обов'язково. Для цього найкраще взяти фольгований утеплювач - він має низьку теплопровідність. Накриваємо утеплювачем підвіконня і залишаємо ще 15 - 20 см матеріалу, щоб, зігнувши його, прикрити нижню частину вікна. Утеплювач можна закріпити на двосторонній скотч, а можна на малярський скотч – його сліди простіше буде відскрести навесні від поверхні. Зверху виставляєте горщики і все.
Які кімнатні рослини мають відносну холодостійкість
Не бояться заморозків кімнатний плющ, драцена, камелія та хвойні культури. Терплячі до холоду каланхое, гортензія, олеандр та хризантема.
Стійкі до холоду більшість сукулентів, гіпоестес, олеандр, азалія, фуксія, примула та пеларгонія, яку багато хто плутає з геранню. Останній рослині для комфортної вегетації у зимовий період достатньо 10-12 градусів тепла, а вижити рослина може і за меншої температури.