Сухе повітря в приміщенні: які проблеми та збитки воно може принести

Сухе повітря в приміщенні: які проблеми та збитки воно може принести

Якщо його не контролювати, сухе повітря також може завдати структурних збитків вашому будинку і навіть зіпсувати деякі з ваших улюблених предметів домашнього вжитку.

Суше, ніж пустеля

Багатьом з нас не тільки доводиться мати справу з льодом, снігом та низькими температурами взимку, але нам також доводиться боротися з неприємним побічним ефектом холодної погоди сухістю повітря в приміщенні.

Взимку рівень вологості в приміщенні може опуститися до рівня, подібного до пустельного, і результати можуть виявитися руйнівними для дерев'яних меблів, сантехніки та покриттів для підлоги, а також шкіряних виробів — і, звичайно ж, для людського тіла.

Зміщення віконних рам
Якщо рівень вологості в приміщенні впаде надто низько, рами дерев'яних вікон можуть зменшитися в розмірах, що ускладнить їх відкриття та потенційно призведе до утворення щілин або тріщин, які пропускають ще більше холодного та сухого повітря. Щоб рами не висихали, спробуйте розмістити на підвіконні пару рослин. Мало того, що перебування на сонці буде корисним для рослин, волога з листя також випаровуватиметься в повітря, додаючи трохи вологості. Просто майте на увазі, що низька вологість може погано позначатися на рослинах, тому для оптимального здоров'я вам, можливо, доведеться обприскувати листя кімнатних рослин щотижня.

Висушена шкіра

Шкіра - один з найміцніших матеріалів, але одним з її недоліків є те, що вона схильна до пошкоджень при висиханні. Низький рівень вологості може призвести до того, що шкіра стане жорсткою і розтріскається, що може зіпсувати чудову куртку, сумку чи крісло. Щоб ваша шкіра виглядала найкращим чином у посушливі місяці, нанесіть на початку зими надійний кондиціонер для шкіри або крем.

Скрипучі підлоги

Деякі домовласники можуть знайти скрипучі підлоги чарівними, але інші просто думають, що вони дратують. Підлоги особливо риплять взимку, тому що дерев'яні дошки висихають, що призводить до утворення щілин та усадки, створюючи ідеальні умови для шумної ходьби. Хоча цей скрип не є постійним, ви можете усунути його, увімкнувши старий добрий зволожувач повітря. Якщо у вас дерев'яна підлога у всьому будинку, подумайте про придбання зволожувача повітря для всього будинку.

Зіпсоване вино
Навіть закупорені пляшки вина не застраховані від впливу сухого повітря у приміщенні. Надзвичайно низький рівень вологості може повільно відколоти пробку, залишаючи місце для проникнення повітря у пляшку та зіпсувати смак вина усередині. Збережіть всі ці ноти шкіри та шоколадні відтінки, поставивши каструлю з водою поруч із місцем зберігання вина, і воно добре триматиметься. Ідеальний рівень вологості для зберігання вина становить 60 відсотків, але якщо ви плануєте випити недавно куплену пляшку протягом тижня або двох, вам, ймовірно, не доведеться турбуватися про рівень вологості.

Тріснувші шпалери

Шпалери знову переживають яскраве і барвисте повернення, але вони не будуть виглядати так модно, якщо почнуть відшаровуватися або розшаровуватися в результаті сухого повітря в приміщенні. У вас є шпалери поруч із ванною? Щоб запобігти його розтріскування в посушливі місяці, залишайте двері ванною відчиненими, поки ви приймаєте душ, щоб забезпечити трохи додаткової вологи стін у сусідній кімнаті.

Зимова хвороба
Звичайно, найбільша проблема, викликана сухим повітрям, полягає в тому, що воно робить вас більш уразливими для неприємних зимових хвороб. Хоча сухе повітря саме по собі не викликає хвороби, воно позбавляє ніс і рот природної вологи, яка зазвичай утримує мікроби, що вторгаються. Включення зволожувача повітря на ніч біля вашого ліжка – ефективний спосіб запобігти хворобам взимку. Обов'язково збільште споживання рідини, оскільки надмірно сухе повітря може призвести до зневоднення.

Джерело: bobvilla.

Читайте також:

Які помилки ви припускаєтеся при пранні: дізнайтеся корисні поради.

У будинку завжди буде чисто: основні поради щодо прибирання, які слід використовувати щомісяця

Як прати та сушити вовняні речі: цікаві поради для господарок.

Поделиться сюжетом

Последние новости

Внутренняя безопасность СБУ должна проверить генерала Носача, – Тука

Верховная Рада приняла закон: какие нововведения готовятся в армии

"Нафтогаз" предупредил украинцев об отоплении: известно, что нужно сделать перед включением тепла в жилище

Внук и дед из Одессы наладили международный наркотрафик в детских игрушках

Кличко: Столица подготовила к зиме 550 единиц снегоуборочной техники и сделала запас соли и песка

В СНБО отреагировали на фейк z-пропаганды о массированных ракетных ударах

За «обломками» по НПЗ в Саратове стоит Главное управление разведки

Отдых от Dota 2, ведь студия Blizzard готовится к анонсу ремастера Warcraft II

Массированная ночная атака по Одессе: есть жертвы и раненые, жуткие кадры

Как могут измениться коммунальные платежки в 2025 году

"Укрзализныця" оскандалилась из-за русского языка

Переломный момент: Генсек НАТО рассказал, почему войска КНДР в Европе меняют правила игры

Дочь Маска из-за победы Трампа приняла важное жизненное решение

Миллионные долги побуждают к повышению тарифов: вода из крана может стать дорогим удовольствием

Фиксировал размещение военных объектов: ТЦКшник сливал россиянам позиции ВСУ