Як правильно підживити моркву: городники поділились цікавим лайфхаком
Морква – це овоч, який не надто любить азот, особливо коли починає формуватися коренеплід. Тому важливо знати, як підживити моркву правильно.
Експерти розповідають, як підживити моркву
Азот може зробити моркву деформованою, розтріскатися і швидко згнити під час зберігання. Щоб коренеплоди були смачними і солодкими, їх потрібно підживити іншими елементами, зокрема фосфором.
Фосфор під час фотосинтезу перетворюється в особливу кислоту, яка відіграє важливу роль у всмоктуванні поживних речовин з ґрунту, утворенні органічних сполук і їх транспортуванні по рослині. Нестача фосфору ускладнить процес живлення і знизить якість врожаю, тому дуже важливо підживити моркву саме цим елементом.
Також для підживлення моркви необхідний калій. Він накопичується в зелених частинах рослини, а в серпні концентрується в коренеплодах, що сприяє накопиченню цукрів і збільшенню плоду. Калій робить моркву солодшою та більший.
Якісний догляд за морквою забезпечить підживлення з деревної золи. Вона містить калій, фосфор, бор, марганець, мідь, сірку та магній у формі, що легко засвоюється рослиною.
Ось кілька методів, як підживити моркву за допомогою деревної золи:
- Розсипте золу на поверхні ґрунту і розпушіть, щоб зола змішалася з землею. Потім полийте водою.
- Розведіть одну склянку золи в відрі води, перемішайте і поливайте, поки осад не осяде.
- Настояти дві склянки золи в відрі води протягом доби, процідити і поливати рослини.
- Залити три склянки золи трьома літрами окропу, варити 20 хвилин, охолодити, процідити і поливати моркву. Витрата – приблизно одне відро на два.
Недостатньо стажу для виходу на пенсію: що можна зробити, щоб не залишитись без виплат на старості
Українців чекає низка виплат у липні: від яких організацій можна отримати грошову допомогу
Бусом привезли до ТЦК: чоловік категорично відмовився від мобілізації, чим закінчилась історія