Як врятувати розсаду помідорів від чорної ніжки та інших проблем: секрети городників
Одна з найпоширеніших проблем із розсадою томатів – це розвиток чорної ніжки, гнилі кореневої шийки рослин.
Чорну ніжку спричиняє грибок, який швидко розвивається, якщо неправильно доглядати за розсадою. Головні причини – неправильний полив і занадто густий посів. У результаті стеблинки в прикореневій зоні загнивають, що призводить до загибелі розсади.
Важливо правильно проводити полив розсади томатів, лише відстояною теплою водою, не заливати рослинки. Також уникайте занадто густого посіву та своєчасно пікіруйте розсаду.
Пожовтіння листя розсади може провокувати занадто висока температура повітря та його надмірна сухість. Також листя може жовтішати, якщо при посадці томатів використали кислий ґрунт, адже ця культура потребує нейтрального ґрунту.
Жовте листя також може вказувати на дефіцит азоту в ґрунті, тому тут ситуацію врятує додавання невеликої дози азотних добрив, але важливо не переборщити, бо через надлишок азоту розсада може витягнутися.
Крім того, на листі розсади помідорів інколи зʼявляються плями. Зазвичай це трапляється у результаті сонячних опіків, особливо якщо вирощувати розсаду з південного боку на підвіконні під прямими сонячними променями, у результаті отримаємо плямки білого чи жовтуватого кольору.
Ще одна поширена проблема з розсадою томатів – скручування листя. Причинами цього може бути недостатній полив, недостатнє підживлення або ж проблеми з кореневою системою.