Як врятувати себе від отруєння в "пекельну" спеку: продукти, про які краще "забути" на якийсь час
Столиця, як і вся Україна, продовжують страждати через аномальну спеку, яка не тільки створює дискомфорт для мешканців, а й призводить до серйозних проблем зі зберіганням продуктів.
Ситуація посилюється частими відключеннями електроенергії, що ставить під загрозу якість продуктів як у магазинах та супермаркетах, так і на ринках. Через це вийшла тимчасова заборона про продаж яєць, м'яса та молочної продукції на ярмарках.
Бо лише за останній тиждень кількість випадків харчових отруєнь у Києві зросла майже втричі.
Багато магазинів немає автономних джерел харчування, що призводить до порушення температурного режиму зберігання продуктів. За словами експерта, оптимальна температура для зберігання більшості продуктів має бути в межах від 6 до 8 градусів за Цельсієм.
Особливо небезпечними в таких умовах стають, як уже згадувалося раніше, молочні продукти, м'ясо, риба та напівфабрикати. Часте розморожування та повторне заморожування призводить до деформації продуктів і створює ідеальне середовище для розмноження шкідливих бактерій.
У зв'язку з цим фахівці рекомендують споживачам бути максимально уважними при купівлі продуктів.
Дуже важливо звертати увагу на зовнішній вигляд товару та умови його зберігання. Торгові приміщення мають бути обладнані термометрами, а власники зобов'язані вести температурні журнали, де фіксується дотримання необхідного режиму зберігання.
Особливу увагу слід звернути на стан морозильних камер та холодильників у магазинах. Якщо ви помітили, що олія чи морозиво деформовані, а м'ясні вироби виглядають обвітреними, краще утриматися від покупки таких товарів.
Знай.ua писав, зберегти м'ясо без холодильника при відключеннях світла: не зіпсується жоден шматочок