Іноді навіть потрібно бігти до лікаря: як позбутися гикавки і коли це небезпечно
Гикавка зазвичай не завдає нам клопоту. Це дуже швидко минає. Втім, бувають ситуації, коли такий стан затягується. Особливо некомфортно, якщо це відбувається під час якоїсь важливої події.
Що може допомогти позбавитися цього стану?
Крижана вода добре допомагає. Пий її маленькими ковтками. Вдихай і затримуй дихання на 10 секунд. Повторюй цей прийом щоразу під час гикавки.
Масаж у сфері діафрагми легкими рухами рук. Обережно прополощі горло крижаною водою.
Маленьку частину лимона поклади під язик і розсмоктуйте, поки біль не вщухне.
Подихай у поліетиленовий або паперовий пакет.
Спробуй повільне, розмірене дихання – вдихни та видихни на рахунок до п'яти. Висунь язик, візьми за кінчик язика пальцями і тягни його. Вдихай повітря не поспішаючи, доки не відчуєш, що не можеш більше вдихати. Відчуй, як діафрагма трохи опускається у шлунок. Розтяг діафрагми може припинити гикавку.
Повільно вдихни та видихни. Під час видиху видихни якнайбільше повітря (поки не відчуєш, що треба знову вдихнути). Зроби глибокий вдих, висуну язик, затримай дихання, затисніть ніс і закрий вуха (затримай дихання на 40 секунд). Видихни повільно.
Візьми склянку води та дві трубочки для коктейлю. Встав одну трубочку в склянку з водою, а іншу трубочку притисніть з зовнішнього боку склянки. Поклади обидві трубочки в рот одночасно і пий воду, роблячи найбільші ковтки, які тільки можливо.
Повну ложку цукру або меду поклади на 5 секунд на рот. Цукор/мед ковтні, запий водою. Буває таке, що для того, щоб пройшла гикавка, потрібно просто трохи почекати. Однак якщо гикавка триває у вас більше 48 годин, вам необхідно звернутися до лікаря.
Раніше ми повідомляли, що пригоріла їжа до посуду - це можна відмити без зусиль: такий засіб є у вас на кухні.