Нове дослідження виявило зв’язок між горем і старінням

Нове дослідження виявило зв’язок між горем і старінням

Недавнє дослідження, проведене вченими зі Школи громадської охорони здоров’я Мейлмана Колумбійського університету, виявило важливі результати щодо впливу втрати близької людини на біологічне старіння. Дослідники виявили, що люди, які пережили втрату батька, партнера, брата, сестри або дитини, демонструють ознаки прискореного біологічного старіння порівняно з тими, хто не зазнав таких втрат.

Провідна авторка дослідження, Еллісон Айелло, зазначила, що результати показують тісний зв’язок між втратою близьких у різні періоди життя і більш швидким біологічним старінням. Вік клітин, тканин та органів визначається за допомогою епігенетичного годинника — ДНК-маркера, що відображає, як швидко старіє організм на клітинному рівні.

Дослідження включало тисячі учасників різного віку, починаючи з підліткових років, і було проведене в рамках лонгітюдного дослідження здоров’я, яке розпочалося у 1994-95 роках. Вчені проаналізували вплив втрат на біологічний вік, розділивши втрати на дві групи: ті, що відбулися в дитинстві або підлітковому віці (до 18 років), і ті, що сталися в дорослому віці (від 19 до 43 років). Оцінювався також загальний рівень втрат протягом життя.

Результати показали, що кількість пережитих втрат безпосередньо впливає на швидкість біологічного старіння. Найбільший вплив спостерігався у випадках, коли декілька втрат сталися в дорослому віці. Айелло підкреслила, що хоча наслідки втрати близьких добре відомі, деякі етапи життя можуть бути більш чутливими до таких втрат, а накопичення втрат є важливим фактором.

Втрати, особливо в молодому віці, можуть мати серйозні наслідки для психічного та фізичного здоров’я, включаючи когнітивні труднощі, підвищений ризик серцевих захворювань і передчасної смертності. Ці наслідки можуть тривати довго після того, як відбулася втрата.

Дослідники відзначили, що хоча наслідки втрати для здоров’я можуть проявлятися на різних етапах життя, найбільший вплив спостерігається в періоди становлення особистості, такі як дитинство та підлітковий вік. “Ми ще не повністю розуміємо, як втрата веде до погіршення здоров’я та підвищеної смертності, але біологічне старіння може бути одним із можливих механізмів”, — підсумувала Еллісон Айелло.

Поделиться сюжетом

Последние новости

Некоторых украинцев могут мобилизовать и после 50 лет: это касается одной из категорий

Оккупанты хотят замять скандал с зарплатами: заставляют работников отказаться от денег

Более 10 млн грн убытков: экс-главе антидопингового центра объявили подозрение

18% от суммы вернутся обратно: как оформить налоговую скидку за образование в Украине

Одну категорию украинцев хотят избавить льгот: в Раде ответили, кого касается

В Беларуси было громко: OSINT-проект зафиксировал взрыв Shahed-136

От водителей требуют сертификации: кто должен иметь европейский стандарт

Улучшенный рецепт: как приготовить вкусные и сочные куриные котлеты

В одном из украинских городов из-за обстрелов воду будут давать по графику

Минобразования обновляет учебную программу: изменения коснутся 10-11 классов

Мобилизация снова усилится: с октября ожидаются несколько нововведений для военнообязанных

Для гренок и "глазуньи" нужно - не меньше 130 грн: супермаркеты обновили цены на яйца, постное и муку

Что делать с виноградом осенью: советы экспертов для максимального урожая

Удар РФ по Полтаве 3 сентября: возросло число погибших

Николай Томенко о выплатах депутатам и судьям: "Воевать нужно за нашу свободу, а не за спецпенсии и миллионные зарплаты"