В пластиковій пляшці - прихована загроза: чому навіть звичайну воду пити небезпечно
Вчені продовжують досліджувати вплив мікропластику на здоров'я людини, і результати стають все більш тривожними. Останнє дослідження, опубліковане в журналі Microplastics, показує, що вживання води з пластикових пляшок може бути небезпечним для здоров’я.
Вчені виявили, що частки мікропластику, які потрапляють в організм разом з водою, можуть сприяти підвищенню кров’яного тиску. Група австрійських дослідників провела експеримент, в якому учасникам запропонували відмовитися від бутильованих напоїв і перейти на звичайну водопровідну воду.
Лише за два тижні після переходу на водопровідну воду у піддослідних значно знизився кров’яний тиск. Це дало змогу зробити припущення, що скорочення використання пластику може допомогти знизити кров’яний тиск, імовірно, через зменшення кількості мікропластика в кровотоці.
Ці результати викликають ще більше занепокоєння, оскільки мікропластик виявляється не лише в пластикових пляшках. Дослідження показали, що навіть у скляних пляшках також можуть міститися частинки мікропластику, які потрапляють у напої.
Крім того, науковці раніше з'ясували, що людина в середньому споживає близько 5 грамів мікропластику на тиждень — це приблизно стільки ж, скільки важить банківська картка.
Це означає, що щодня наш організм піддається впливу мікроскопічних частинок пластику, які можуть мати невідомі довгострокові наслідки для здоров'я.
Вам буде цікаво дізнатися"Нас на**бують": в Африці проста вода виявилася втричі дешевшою, ніж в Україні