Віктор Лещинський розповів, як укриття подвійного призначення перетворюються на класи школи чи відділи лікарень
Про це він розповів у програмі «Особистість з Сергієм Дойком».
За словами гостя програми, є багато державних програм, які налаштовані на заходи безпеки в об'єктах будівництва, що мають гарантувати цивільний захист населення. Особливо, зауважує він, йдеться про протирадіаційні укриття, об’єкти подвійного призначення у регіонах, які знаходяться поряд із лінією зіткнення, це приблизно вісім регіонів України.
«Це не школа-укриття, це за лаштунками протирадіаційне укриття подвійного призначення. Передусім гарантовані захисні властивості, потім вже переходять до тієї складової, щоб пристосовувати такі об'єкти під навчання школярів, дитячі садки і об'єкти охорони здоров'я», - пояснює Віктор Лещинський.
Як розповідає експерт, якщо укриття підлаштовується під дитячий садочок чи школу, то там, відповідно, має бути забезпечений освітянський процес, а це нормальна робота класів, спеціальне освітлення, що відрізняється від того, що просто є у ПРУ, вентиляція, вбиральня і багато-багато чого іншого, що забезпечує життєдіяльність учнів і вчителів.
«Щодо лікарень, об'єктів охорони здоров'я. Відповідно, крім того, що гарантується безпека співробітників і пацієнтів цього закладу, споруда повинна містити також об'єкти, де проводиться невідкладна медична допомога. Подвійне призначення такого протирадіаційного укриття повинно забезпечувати і приміщення, у якому можна проводити операції, догляд за пацієнтами, і надавати повну медичну допомогу, забезпечуючи таку ж вентиляцію і всі-всі норми, які притаманні закладу охорони здоров'я», - розповідає Віктор Лещинський.