Запаморочення після вставання — чи є це ознакою проблем зі здоров'ям і які причини
Коли людина довго сиділа або лежала, а потім різко встає і відчуває запаморочення – це називається ортостатична або постуральна гіпотензія. Пов'язаний цей стан з різкою зміною у кровообігу між верхньою і нижньою половиною тіла, через що тиск не може вирівнятися одразу.
Про це у своєму блозі на Youtube розповів Артем Албул - "Клятий Раціоналіст".
Він зазначив, що крім запаморочення людина може відчувати також певну дезорієнтацію.
"Коли ми різко встаємо, в нижній частині тіла збирається більше крові, серцю важче перекачувати необхідну кількість крові догори, зокрема, в головний мозок. Тому ми відчуваємо запаморочення, бо мозок недоотримує певну кількість крові", - пояснив він.
Більшість випадків ортостатичної гіпотензії не є ознакою проблем зі здоров'ям і не свідчить про захворювання, проте якщо вона повторюється часто і стан запаморочення не проходить кілька хвилин – варто звернутися до лікаря. Також існують випадки втрати свідомості внаслідок ортостатичної гіпотензії – це "синкопе" і дійсно привід проконсультуватися у медиків.
"Якщо ви просто після того, як встаєте, відчуваєте легке запаморочення і це швидко минає – це не є чимось, що має вас лякати", - зазначив Артем Албул.
Раніше психіатр розповів про те, як змінилася криза самореалізації через розповсюдженість соцмереж.