Атака «Хамас» на Ізраїль витіснила абсолютно Україну, - політолог-міжнародник про те, як змінюється фокус уваги у світі
Про це він розповів у своєму блозі.
Як розповідає експерт, він активно працює не лише із західними ЗМІ, а й із мусульманським світом, зокрема це Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати, Катар, Єгипет, їхні телеканали різні, тому може судити про наративи, які там працюють.
«Ці країни нібито нейтральні офіційно, але, з іншого боку, як бачимо, Об'єднані Арабські Емірати допомагають росії обходити санкції. Фактично всі одержують свої дивіденди, я б так сказав, тож досить вороже інформаційне поле, особливо на початку. Я там уже працюю понад 2 роки. Я почав одразу з дебатів із решистами, якось я так згадав часи», - розповідає Максим Ялі.
Як він пояснює, росіяни роздали звання та посади професорів різних університетів арабам, сирійцям та іншим, і це розумно, бо на арабських ЗМІ російські наративи просувають їхні люди, які говорять арабською, і перекладати нікого не потрібно. А до цього, розповідає експерт, там виступали працівники російських інститутів, які займалися Далеким Сходом, але вони були легкою здобиччю для нього, бо читали все за методичками і швидко сідали в калюжу, особливо коли йшлося про Маріуполь.
«Треба розуміти, що 7 жовтня атака «Хамас» на Ізраїль витіснила абсолютно Україну. Декілька місяців взагалі. Якщо до цього у мене влітку було щодня інтерв'ю, а то й по три, по чотири могло бути, якщо щось серйозне сталося, то потім взагалі заглохло. І раптова заява Зеленського на підтримку Ізраїлю, коли ще Байден мовчав, відіграла дуже погану роль. Наприклад, Al Jazeera на рік взагалі забула про Україну, зараз вони трошки повертають, починають брати репортажі з Києва», - пояснює Максим Ялі.