Якщо Європа не зміниться, вона залишиться позаду Китаю і США

Якщо Європа не зміниться, вона залишиться позаду Китаю і США

Згідно з останніми прогнозами Financial Times, Європа стоїть перед серйозними викликами і потребує радикальних змін для збереження своєї конкурентоспроможності та впевненого місця у глобальній економічній та політичній арені.

У своїй недавній публікації Financial Times підкреслює, що наступному скликанню Європарламенту належить готуватися до серйозних потрясінь, оскільки на порядку денному будуть переважати три ключові теми: зміна економічної парадигми для підвищення конкурентоспроможності Європи, прискорення і консолідація європейської оборонної промисловості та розширення.

Підвищення конкурентоспроможності є невідкладним завданням. ЄС необхідно швидко надолужити згаяне. Будь-яка європейська стратегія має спиратися на три стовпи. Один із них – це завершення створення єдиного енергетичного ринку, яке забезпечить захист європейського ринку без впадання в ізоляціонізм.

Другий пріоритет – реорганізація європейської оборонної промисловості. Одним із наслідків “мирних дивідендів”, отриманих після закінчення холодної війни, став низький рівень інвестицій в оборону і, як наслідок, роздробленість оборонної промисловості. Труднощі, з якими зіткнувся ЄС під час надання військової підтримки Україні, наочно демонструють, що Європа досі зазнає труднощів із постачанням зброї та боєприпасів, а європейське виробництво недостатнє і непридатне.

Нарешті, постає питання про реформи, необхідні для того, щоб майбутнє розширення блоку відбувалося в найкращих умовах. Ключове значення має встановлення контактів із сусідніми країнами, але за таку безпеку доводиться платити – і це означає зміни в бюджеті ЄС і в його управлінні. Неможливо зробити з 35 державами-членами те, що Європі зараз насилу вдається зробити з 27.

Європейський бюджет у його нинішньому вигляді не може забезпечити виконання цілої низки амбітних завдань – від відновлення України до впровадження низьковуглецевих джерел енергії, а також проведення справжньої промислової політики та інвестицій у штучний інтелект. Тим часом майбутнє ЄС залежить від його здатності розв’язати ці проблеми – у разі невдачі він залишиться далеко позаду США і Китаю.

Поделиться сюжетом

Последние новости

Внутренняя безопасность СБУ должна проверить генерала Носача, – Тука

Верховная Рада приняла закон: какие нововведения готовятся в армии

"Нафтогаз" предупредил украинцев об отоплении: известно, что нужно сделать перед включением тепла в жилище

Внук и дед из Одессы наладили международный наркотрафик в детских игрушках

Кличко: Столица подготовила к зиме 550 единиц снегоуборочной техники и сделала запас соли и песка

В СНБО отреагировали на фейк z-пропаганды о массированных ракетных ударах

За «обломками» по НПЗ в Саратове стоит Главное управление разведки

Отдых от Dota 2, ведь студия Blizzard готовится к анонсу ремастера Warcraft II

Массированная ночная атака по Одессе: есть жертвы и раненые, жуткие кадры

Как могут измениться коммунальные платежки в 2025 году

"Укрзализныця" оскандалилась из-за русского языка

Переломный момент: Генсек НАТО рассказал, почему войска КНДР в Европе меняют правила игры

Дочь Маска из-за победы Трампа приняла важное жизненное решение

Миллионные долги побуждают к повышению тарифов: вода из крана может стать дорогим удовольствием

Фиксировал размещение военных объектов: ТЦКшник сливал россиянам позиции ВСУ