Яку головну користь отримає Путін від використання військових КНДР проти України — висновок ISW
Аналітики ISW вважають, що Кремль, ймовірно, використовує нещодавню угоду про всеосяжне стратегічне партнерство між Росією і Північною Кореєю частково для того, щоб компенсувати потреби російської армії та забезпечити охорону кордонів. Це свідчить про те, що Путін продовжує покладатися на альтернативні шляхи формування війська замість того, щоб оголошувати мобілізацію.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
На думку фахівців, це "ще більше зміцнює зобов'язання володимира путіна уникати мобілізації якомога довше".
В матеріалі посилаються на оцінку українських розвідувальних джерел, вказуючи, що "батальйон" може бути задіяним в оборонних операціях Росії в Курській області і що до 18 північнокорейських солдатів вже дезертирували зі своїх позицій в Брянській і Курській областях до того, як підрозділ був залучений до бойових дій. Зазначається, що ISW не може самостійно підтвердити точність цих повідомлень, "але російські офіційні особи, зокрема, не заперечували їх 15 жовтня".
Згадується, що путін вніс текст договору про всеосяжне стратегічне партнерство між Росією та Північною Кореєю, який обидві країни підписали в червні 2024 року.
"Кремль, ймовірно, використовує положення угоди про «взаємну оборону», щоб надати юридичне обґрунтування розгортанню північнокорейських солдатів у зоні бойових дій в Росії у відповідь на вторгнення України в Курську область. Нещодавно з'явилися повідомлення про те, що невеликий контингент північнокорейських військовослужбовців діяв поблизу окупованого Донецька", - вказують аналітики.
Аналітики припускають, що готовність Кремля укласти угоду про взаємну оборону з Північною Кореєю, що призвело до залучення північнокорейського персоналу до участі в бойових діях на території Росії, свідчить про те, що путін продовжує покладатися на альтернативні шляхи формування війська замість того, щоб оголосити часткову або загальну мобілізацію.
Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що північнокорейці воюватимуть у складі 11-ї окремої гвардійської десантно-штурмової бригади ЗС РФ.
У Центрі протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони (РНБО) назвали напрямки фронту, де можуть бути задіяні військовослужбовці КНДР у складі російської армії.