Конгрес США вимагає від Байдена скасувати обмеження на удари ATACMS по Росії

Конгрес США вимагає від Байдена скасувати обмеження на удари ATACMS по Росії

У Сполучених Штатах Америки виникла суттєва дискусія щодо військових стратегій та обмежень на використання стратегічних збройних систем. Згідно з останніми звітами з Конгресу, деякі члени законодавчого органу вимагають від адміністрації президента Джо Байдена відмовитись від будь-яких обмежень, які можуть стати перешкодою для використання далекобійних ракетних комплексів ATACMS (Army Tactical Missile System) проти російських військових об’єктів на території Російської Федерації.

Під час слухань у Комітеті Палати представників з міжнародних відносин конгресмени-республіканці Джо Вілсон та Томас Кін наголосили, що Україна має отримати можливість завдавати ударів по всіх законних військових цілях у РФ. Вони впевнені, що зняття обмежень допоможе Україні виграти війну.

Вілсон зазначив, що військовий злочинець, російський диктатор Володимир Путін розрахував дистанції для ударів по Україні таким чином, щоб уникнути відповідних ударів, повідомляє “Голос Америки”. Законодавці, які підтримують зняття усіх заборон із ЗСУ наголошують, що ця вимога є двопартійною, її підтримують як республіканці, так і демократи.

Зокрема, Грегорі Мікс, конгресмен-демократ, також підтримав зняття обмежень, наголошуючи на важливості цього кроку для захисту України. З боку України подібні удари у будь-якому випадку є частиною захисту, а не нападу, наголосив Мікс.

Кін заявив, що зміна політики, щодо дозволу Україні вражати цілі на російській території, відбулась лише після того, як російські війська відкрили новий фронт поблизу Харкова. І навіть тоді, за словами республіканця, “адміністрація вдалася до напівзаходів”.

“Політику було переглянуто, але загалом, Конгрес досі не розуміє, якою саме є ця політика. Останні звіти вказують на те, що адміністрація обмежує використання американської зброї на території Росії в межах 100 км від кордону України. Що значно менше повного радіуса дії ATACMS, який становить понад 300 км. Скільки російських авіабаз, які адміністрація не дає вразити Україні, знаходяться в зоні дії ATACMS?” – запитав Кін.

Своєю чергою, помічник Держсекретаря з питань Європи Джеймс О’Браєн відповів, що якщо Росія спробує розширити нинішній фронт, то Україні дозволять вести вогонь на більшу відстань. Але нині, за словами О’Браяна, РФ втрачає здатність наступати через знищення Україною російських потужностей поблизу кордонів.

“Ми спостерігаємо різкі зміни в здатності Росії підтримувати свою кампанію проти України через втрату об’єктів в зоні, де дозволено вести вогонь”, – відповів О’Браєн під час слухань.

Він додав, що пріоритетом США було надати зброю та зосередити її “в областях найгострішої необхідності”. Спершу це була територія, де Росія проводила наступ під Харковом.

Поделиться сюжетом

Последние новости

Внутренняя безопасность СБУ должна проверить генерала Носача, – Тука

Верховная Рада приняла закон: какие нововведения готовятся в армии

"Нафтогаз" предупредил украинцев об отоплении: известно, что нужно сделать перед включением тепла в жилище

Внук и дед из Одессы наладили международный наркотрафик в детских игрушках

Кличко: Столица подготовила к зиме 550 единиц снегоуборочной техники и сделала запас соли и песка

В СНБО отреагировали на фейк z-пропаганды о массированных ракетных ударах

За «обломками» по НПЗ в Саратове стоит Главное управление разведки

Отдых от Dota 2, ведь студия Blizzard готовится к анонсу ремастера Warcraft II

Массированная ночная атака по Одессе: есть жертвы и раненые, жуткие кадры

Как могут измениться коммунальные платежки в 2025 году

"Укрзализныця" оскандалилась из-за русского языка

Переломный момент: Генсек НАТО рассказал, почему войска КНДР в Европе меняют правила игры

Дочь Маска из-за победы Трампа приняла важное жизненное решение

Миллионные долги побуждают к повышению тарифов: вода из крана может стать дорогим удовольствием

Фиксировал размещение военных объектов: ТЦКшник сливал россиянам позиции ВСУ