Максим Ялі розповів, чому Іран підтримує росію, незважаючи на суперечки у минулому
Про це він розповів у своєму блозі.
Як зазначає експерт, КНДР повністю залежить від Китаю, ця залежність є і в Ірану, бо найбільший ринок збуту іранської нафти – це саме Китай. Тобто, констатує він, саме на залежності від Китаю і базується ця коаліція росії, що вона має змогу отримувати іранські шахеди, ракети, північнокорейські снаряди і війська.
«Економічно – це Пекін, який не дав обрушитись російській економіці, особливо у 2022-3023 роках. І дипломатичне прикриття – вони підтримують її і у Раді безпеки ООН, і взагалі на дипломатичному фронті. Всі стежки ведуть до Пекіну, а тут вже кожен грає свою гру», - підкреслює Максим Ялі.
Принагідно експерт згадує, що бував у Тегерані і пам’ятає, яке ставлення у них було до росії навіть у 2015 році, м’яко кажучи, історична пам’ять працює дуже добре. Зокрема, зазначає він, росія же голосувала у Радбезі за введення санкцій проти Ірану, які ініціювали США, вона так само тиснула на Іран, і це вже не згадуючи навіть про історичне минуле, про 19 століття, про боротьбу з Перською імперією за Кавказ.
«Багато спільного у цих двох колишніх імперії, які прагнуть повернути свій статус. І вони у своїх методах так само дотримуються політики realpolitik: ворог мого ворога – мій друг. Але коли ці інтереси входять у клінч, один другого не пожаліє. І ось я вам приклади навів, коли росія зовсім нещодавно так само встромляла у спину ніж тому ж самому Тегерану», - підсумовує Максим Ялі.