Міндовкілля пояснили важливість ратифікації Римського статуту: окупанти за все заплатять

Міндовкілля пояснили важливість ратифікації Римського статуту: окупанти за все заплатять

Ратифікація Римського статуту — можливість притягнути росію до відповідальності за злочини проти довкілля у Міжнародному кримінальному суді

Верховна Рада України схвалила ратифікацію Статуту Міжнародного кримінального суду (МКС), який ще називають Римським статутом. Документ підтримав 281 народний депутат.

Ця подія наближає нас до мети — притягнення винних до відповідальності та відшкодування росією збитків, завданих довкіллю України.

За словами Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, ратифікація Римського статуту є однією із рекомендацій Екологічного договору, розробленого робочою групою високого рівня під співголовуванням керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака та ексвіцепрем′єрміністерки, колишньої міністерки закордонних справ Швеції Маргот Вольстрем.

Саме Римський статут передбачає можливість переслідування нападів, які свідомо спричиняють широкомасштабну, довготривалу і серйозну шкоду навколишньому природному середовищу, і визначаються воєнними злочинами.

«Інша рекомендація Екологічного договору була адресована асамблеї держав-учасниць Міжнародного кримінального суду. Вона стосувалася можливості включення екоциду, як основного міжнародного злочину, до Римського статуту. Відтепер Україна, як держава-учасниця МКС має ще більше можливостей створити перший у світі прецедент - та притягти до кримінальної відповідальності країну-агресора за шкоду довкіллю внаслідок війни», — зазначив Руслан Стрілець.

За його словами, сума збитків довкіллю України внаслідок збройної агресії рф вже перевищує 2,5 трлн грн. Кількість зафіксованих злочинів росіян проти природи України - понад 5,5 тисяч.

«Довкілля більше не може залишатися мовчазною жертвою війни. Ратифікація Римського статуту дозволить значно посилити роботу МКС щодо притягнення росіян до відповідальності за злочини, вчинені на території України. Дякую Уряду України, Генеральному прокурору Андрію Костіну, заступнику керівника Офісу Президента Ірині Мудрій, Голові Верховної Ради Руслану Стефанчуку та всім народним депутатам, завдяки роботі яких це важливе рішення ухвалено. Відтепер Україна долучилася до ключового світового органу правосуддя і це сприятиме пріоритизації наших питань у міжнародному кримінальному суді», - зазначив Руслан Стрілець

Поделиться сюжетом

Последние новости

Пять важных советов от опытных садоводов: как поливать сад и огород осенью

Будет еще дороже: сметана, сыр и другая "молочка" станет настоящей роскошью

Как обрезать сливу для щедрого урожая в следующем году: уловки садоводов

Ищете идеального мужа - это они: 2 знака Зодиака, с которыми мечтают быть многие, но есть сложность

Посылки с AliExpress станут роскошью: новые правила лишат дешевого шопинга

Курица в кляре с бататом: "Мастер Шеф" Хименес-Браво дал сытный ужин без хлопот

Простые уловки для пышного теста: как стать мастером выпечки за один день

Оккупанты готовят удары по энергетике: враг имеет более тысячи ракет

Как ухаживать за почвой осенью, чтобы улучшить плодородие: важные советы огородников

Отложите телефон немедленно: важно отказаться перед сном

Новые лимиты на денежные переводы: Сбербанк посоветовал, как обойти ограничение

Женщина "сливала" местонахождение ТЦК: ее оштрафовали на 140 тысяч и забрали телефон

Следующая неделя может стать во многом исторической для Украины - Зеленский

Ешьте квашеную капусту как можно чаще и избавьтесь от целлюлита: чем еще полезна зимняя вкусняшка

Настоящий закарпатский суп: как сделать сытное блюдо с крылышками на всю семью