Мінфін та Держфінмоніторинг працюють з міжнародними партнерами, щоб внести росію до «чорних» списків FATF та ЄС, – Денис Улютін

Мінфін та Держфінмоніторинг працюють з міжнародними партнерами, щоб внести росію до «чорних» списків FATF та ЄС, – Денис Улютін

Міністерство фінансів спільно з Державною службою фінансового моніторингу щодня працюють із міжнародними партнерами для внесення росії до «чорних» списків FATF та ЄС, повідомляє Урядовий портал.

Про це повідомив Перший заступник Міністра фінансів Денис Улютін під час онлайн-виступу на міжвідомчому форумі «Стратегія розвитку системи фінансового моніторингу в Україні 2024–2026», організованому спільно з програмою підтримки ОБСЄ в Україні.

Участь у заході взяли представники Мінфіну, Держфінмоніторингу, Національного банку, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Академії фінансового моніторингу, Офісу Генерального прокурора, Національного антикорупційного бюро України та міжнародні партнери.

«Події, які відбуваються в нашій країні, створюють серйозні виклики не тільки для фінансової системи України, але і негативно впливають на глобальну фінансову систему. Саме тому всі зусилля у боротьбі з проявами злочинної діяльності — починаючи від незаконних фінансових операцій грального бізнесу, відмивання коштів до фінансування колаборантів і терористів – мають зробити нашу фінансову систему більш безпечною та менш вразливою до таких загроз», – зазначив Денис Улютін.

Сьогодні міжнародні партнери вживають заходів проти російської військової «машини». Водночас росія дедалі більше переміщує певні торговельні та фінансові потоки через треті країни, щоб уникнути санкцій і продовжувати закупівлю критично важливих товарів для свого військового виробництва.

Під час виступу Денис Улютін звернув увагу на необхідності інституційного розвитку наглядових органів України у сфері боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму в частині вдосконалення ІТ-інфраструктури та систем управління інформаційними потоками в цих органах: «Наприклад, перехід до нагляду на основі оцінки ризиків означає надання компаніям легкого доступу для завантаження та обміну звітною інформацією. Зі свого боку регулятори повинні мати доступ до якісних та своєчасних даних».

Також під час форуму обговорено питання, присвячені особливостям стратегії розвитку системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, та актуальних тенденцій розвитку у цій сфері.

Поделиться сюжетом

Последние новости

Во Франции конфисковали имения и люксовые автомобили российских олигархов

В Украине утвердили порядок проверки церквей на связь с РПЦ

На убежище можно не надеяться: Польша кардинально меняет правила

Как вырастить дома помидоры: секреты успешной посадки от опытных хозяек

Военные рассказали о потерях россиян возле Часового Яра

Уличная собачка изменила жизнь бездомных животных

Как сказать "кладовка" на украинском: правильные варианты на родном языке

Клиент Ощадбанка потерял соцпомощь, пришлось идти в суд: стало известно, удалось ли вернуть деньги

Будет всего 700 грн: многие украинцы будут обречены на голодную старость

"Попался": Зеленского "встретили" в неожиданном месте

Решил "подзаработать": ГБР задержало экс-предохранителя, который выдавал себя за их работника

Смертельное ДТП в Черкасской области: легковушка влетела в грузовик

Армия рф готовится к прорыву на Донбассе: военный эксперт рассказал, какие украинские города под угрозой

Ученикам заплатят за успехи в школе: можно получать до 3000 гривен

Быстрый рецепт шакшуки от финалистки "Мастер Шеф": вкусный завтрак за 5 минут