Напруженість біля Тайваню, чи можлива невдовзі нова велика війна?

Напруженість біля Тайваню, чи можлива невдовзі нова велика війна?

Китай надалі підтримує свої загрози стосовно Тайваню, підкреслюючи готовність застосувати силу для “перемоги” над його незалежністю, та швидко реагує на американську реакцію. Президент США Джо Байден заявив, що американські війська можуть бути розміщені на Тайвані у разі вторгнення Китаю. Які наслідки можна очікувати від таких заяв і чи є можливість нової великої війни?

Експерт у справах громадянського суспільства та конфліктів у Євразії Віталій Кулик вважає, що за останніми виступами Китаю слід пригадати відому фразу про останнє китайське попередження. Він підкреслює, що підвищення напруги між Тайванем і Китаєм не нове, але зараз спостерігається зростаюча активність Пекіна, яка включає нарощування військової присутності та проведення військових навчань. Кулик зазначає, що Китай демонструє свою неготовність прийняти світопорядок, який пропонує Захід, і намагається переглянути правила гри.

Експерт погоджується, що загрози значно зросли, але водночас вбачає певні обмеження, які стримують Китай від раптових кроків. Він вважає, що зараз йдеться про тимчасову ескалацію, спрямовану на підвищення ставок та отримання переваг у майбутніх переговорах про світовий порядок. Кулик також вказує на зусилля Китаю по нарощуванню впливу в країнах “Шовкового шляху” і наголошує, що вони підігрівають політичні напруги навколо Тайваню.

Щодо можливості війни, експерт вважає, що обидва боки більше зацікавлені в політичних дивідендах, ніж у конфлікті. Він розглядає можливість діалогу між Китаєм та США як шлях до знаходження компромісу, але зауважує, що Китай може бачити слабкість у Заході та намагатися скористатися цим.

Ігор Тишкевич, експерт з міжнародної політики, зауважує, що питання Тайваню складне через його статус. Він вбачає ризики та можливості для обох сторін у різних сценаріях, але вважає, що війна зараз малоймовірна. Він вказує на політичні обставини на Тайвані, де розділена думка щодо незалежності, а також на стратегічне інтереси США та Китаю в регіоні. Тишкевич закликає до обережності у висловлюваннях та розглядає їх як частину політичного грифа, не обов’язково як підготовку до війни.

Узагальнюючи, обидва експерти вбачають ризики та можливості у ситуації стосовно Тайваню, але вважають, що обидві сторони більше зацікавлені у політичних маневрах, а не у війні.

Поделиться сюжетом

Последние новости

Внутренняя безопасность СБУ должна проверить генерала Носача, – Тука

Верховная Рада приняла закон: какие нововведения готовятся в армии

"Нафтогаз" предупредил украинцев об отоплении: известно, что нужно сделать перед включением тепла в жилище

Внук и дед из Одессы наладили международный наркотрафик в детских игрушках

Кличко: Столица подготовила к зиме 550 единиц снегоуборочной техники и сделала запас соли и песка

В СНБО отреагировали на фейк z-пропаганды о массированных ракетных ударах

За «обломками» по НПЗ в Саратове стоит Главное управление разведки

Отдых от Dota 2, ведь студия Blizzard готовится к анонсу ремастера Warcraft II

Массированная ночная атака по Одессе: есть жертвы и раненые, жуткие кадры

Как могут измениться коммунальные платежки в 2025 году

"Укрзализныця" оскандалилась из-за русского языка

Переломный момент: Генсек НАТО рассказал, почему войска КНДР в Европе меняют правила игры

Дочь Маска из-за победы Трампа приняла важное жизненное решение

Миллионные долги побуждают к повышению тарифов: вода из крана может стать дорогим удовольствием

Фиксировал размещение военных объектов: ТЦКшник сливал россиянам позиции ВСУ