Патрони, жорсткі диски та сотні тисяч на криптогаманцях: СБУ провела обшуки у псевдобізнесмена Прилепи
Співробітники правоохоронних органів провели обшуки цілої низки криптовалютних бірж, ймовірно, з орбіти бізнесмена Богдана Прилепи. Його звинувачують в організації схеми заволодіння криптовалютними засобами, які призначені для закупівлі БПЛА для Збройних Сил.
Є підозри, що учасники схеми вивели понад 1 млрд грн із чужих крипторахунків нібито на користь кримінальних структур та спецслужб країни-агресори. Якщо дані підтвердяться, Прилепі та його спільникам може загрожувати довічне ув'язнення за держзраду.
Про це стало відомо завдяки повідомленню одного з українських видань.
Наголошується, що розслідування проводиться у співпраці з європейськими правоохоронними органами. Уточнюється, що під час обшуків, серед іншого, було вилучено жорсткі диски та патрони.
За даними джерел, розслідується можливий факт скоєння кримінального правопорушення групою осіб під проводом Прилепи. Вони з використанням технічних можливостей бірж, можливо, надали доступи до системи у колишнього українського співвласника, після чого з'явилася можливість заблокувати на рахунках і привласнити кошти патріотично налаштованих користувачів бірж на суму понад мільярд гривень.
З джерел у правоохоронних органах редакції стало відомо, що Прилепа розглядається як ймовірний ініціатор масштабної афери. Слідство передбачає, що саме він надавав технічним співробітникам Сараненко А.М., Шидловському П.Ю. .С., Мозолюк О.В. і Воробйову Д.Ф.
Як з'ясували правоохоронці, за даними джерел, заблоковано та присвоєно саме кошти на гаманцях, які призначалися для придбання безпілотників для ЗСУ. "І Прилепе про цей факт було точно відомо. Це підтверджується свідченнями, а саме співробітників, які працювали і досі працюють на Богдана", – стверджують журналісти.
За їхніми словами, подібні дії, які несуть загрозу обороноздатності та нацбезпеці України в умовах воєнного стану, можна кваліфікувати не просто як шахрайство, а й як державну зраду (ст. 111 Кримінального кодексу).
"Наскільки нам відомо, зараз активно йде співпраця між правоохоронними органами України, ОАЕ та європейських країн. Виходячи з вищевикладених фактів, які інкримінуються Богдану Прилепі та його спільникам, ділкові може загрожувати довічне ув'язнення", - зазначає видання.
За даними видання, після початку повномасштабного вторгнення Прилепа виїхав до Дубаї (ОАЕ). За даними журналістів, бізнесмен релокував туди технічний персонал підконтрольних йому IT-структур.
"Незабаром тисячі користувачів Сoinsbit та інших бірж (як з України, так і з усієї Європи) з орбіти псевдобізнесмена повідомили про те, що не можуть вивести свої гроші із системи через їхнє блокування у криптокогельках. Йшлося про суми від 300 до 30 тис. доларів", – повідомляють розслідувачі.
Джерела стверджують, що саме у цей період Богдан Прилепа вступив у "тісну колаборацію з російськими кримінальними авторитетами". Зазначається, що останні ведуть організовану злочинну діяльність у країні-агресорі та за її межами за сприяння ФСБ Росії.
"У грудні 2023 року підконтрольні Прилепі технічні працівники перекрили всі доступи до системи його екс-компаньйона. А сам Богдан, ймовірно, повністю потрапив під вплив російського криміналітету, перервавши будь-яке спілкування з українцями, які активно донатив на ЗСУ", - зазначає видання.
За даними джерел, в Україні Прилепа для відбілювання репутації фінансує за рахунок вкрадених коштів численні проекти, які мають створити для нього в медійному полі репутацію успішного бізнесмена, патріота та мецената-філантропа.