План Трампа по Україні – це секрет Полішинеля, а пропозиції Китаю не влаштовують навіть путіна: думка експерта
Про це він розповів на каналі «PolitБюро».
На думку гостя програми, це секрети Полішинеля, нічого нового, геніального вони не написали, тому що ми всі давно розуміємо, що США не в змозі вести геополітичні битви на трьох фронтах. Він нагадує, що США втратили вплив в Африці, розуміють, що треба якось керувати ситуацією із Близьким Сходом, там їхні глобальні союзники – Ізраїль, Саудівська Аравія, глобальний діалог з Іраном, а тут ще Європа.
«Будь то Трамп, будь то Гарріс, американці трохи відійдуть від Європи і скажуть: «Хлопці, займайтеся, це ваші європейські справи, а нам є чим займатися». Я перебільшую зараз, але приблизно так. Щодо Трампа, то це, можливо, у більш різкій формі та у короткий термін. І, так, він на цій темі може домовитися з путіним. Інше питання – у путіна ще ніхто не запитав, чого він хоче глобально», - пояснює Дмитро Співак.
Так, констатує він, публічно росія підтримує китайсько-бразильський мирний план, але путіну складно його не підтримувати, ще й на саміті БРІКС, де праворуч від нього сидить товариш Сі. Проте, зазначає експерт, путін знає, що у логіці китайських пропозицій Україна не вестиме жодних переговорів, тому на словах підтримувати цю ініціативу йому легко, нехай вона і його не зовсім влаштовує.
«путін вписав до Конституції росії 4 українські регіони, які він не може військовим шляхом взяти, а в китайській ініціативі зупинка на лінії фронту. Головне геостратегічне завдання путіна, як це бачать західні видання та експерти, - це вийти не на переговорний процес із Києвом, а вийти на переговорний процес із Вашингтоном щодо глобальних викликів світової безпеки. Ось чого прагне путін. Щодо України, то він домагається визнання Заходу, що Україна не буде в НАТО. Решта – це вже таке, другорядне», - підсумовує Дмитро Співак.