Провідні університети світу підтримали вступ України до НАТО

Провідні університети світу підтримали вступ України до НАТО

Провідні науковці з різних університетів світу написали відкритого листа, у якому підтримали вступ України до НАТО. The Guardian повідомив про цей лист і опублікував імена підписантів.

Лист починається з осуду недавнього російського бомбардування дитячої лікарні Охматдит напередодні 75-річчя саміту НАТО. Науковці наголошують, що цей напад, який забрав життя понад 40 людей і поранив багатьох інших, показав відсутність у Росії будь-яких правових, політичних або моральних меж у спробах захопити Україну.

У тексті листа підкреслюється, що запрошення України до НАТО стане вирішальним кроком від політики умиротворення до дотримання міжнародного права і захисту прав людини. Науковці критикують зосередження уваги на побоюваннях Росії щодо розширення НАТО, зазначаючи, що такі побоювання ігнорують російську геноцидну пропаганду та систематичні воєнні злочини на окупованих територіях України, включаючи масові вбивства, зґвалтування і тортури.

Автори листа також зазначають, що спокійне сприйняття Росією вступу до НАТО сусідніх Фінляндії та Швеції у 2022 році розвінчує міф про те, що Росія не витримує наближення НАТО до своїх кордонів. Вони підкреслюють, що Росія виступає проти членства України в НАТО лише тому, що це завадить подальшій агресії проти цієї країни.

Вчені закликають західну демократію діяти єдино і рішуче проти зростаючої загрози глобальній безпеці, яку представляє Кремль. Вони вважають, що пожертвувати Україною в ім’я уникнення війни між НАТО та Росією означає лише збільшити ймовірність такої війни.

Щодо перспектив вступу України до НАТО, у листопаді минулого року Альянс надав Україні рекомендації щодо необхідних реформ. Зокрема, Київ має провести декілька реформ у сфері діджиталізації військового управління та ухвалити антикорупційні закони. Генсек НАТО Єнс Столтенберг також заявив, що Україна стане членом Альянсу після виконання цих умов, проте повне членство під час війни неможливе.

На саміті НАТО у липні цього року країни-члени погодили створення програми NSATU для покращення координації надання військової допомоги Україні. Альянс також оголосив про довгострокову безпекову підтримку на суму мінімум 40 мільярдів євро на наступний рік.

17 липня Столтенберг повідомив про призначення старшого представника НАТО в Україні, що підкреслює прагнення Альянсу до тіснішої співпраці з Києвом.

Поделиться сюжетом

Последние новости

Пенсионеров обложат налогами: кому придется платить

Творожный десерт для любителей кофе: рецепт от победительницы "Зважені та щасливі"

Россияне ударили по Запорожью: о каких последствиях известно

В Белом доме раскрыли подробности запланированного визита Байдена на «Рамштайн»

Недоразумений с ТЦК должно стать меньше: какие правила усилят контроль

Сохранить и приумножить: украинцам посоветовали, где лучше держать сбережения

Мобилизация в Украине: введены новые правила бронирования

Чем удобрить яблони зимой, чтобы получить лучший урожай в следующем году

Школьников могут отправить на дистанционку: в Минобразования назвали условие

Как посадить нарциссы осенью, чтобы они пережили зиму: действенные методы

Какие украинские монеты можно продать за 55 000 гривен: проверяйте кошельки и копилки

Пенсии под угрозой: что делать украинцам, если ПФУ отказал в выплатах

Вкуснейшая закуска из обычной свеклы: финалистка "Мастер Шеф" дала интересный рецепт

19-летний убил двух девушек за полчаса и скинул голову одной из них со стены: полиция ничего ему не сделала

Украина окажется между двумя циклонами: синоптик предупредила о резком изменении погоды