Скандал навколо смерті комбата Ігоря Гриба: з’ясувалися моторошні подробиці
5 жовтня 2024 року 123 бригада тероборони ЗСУ, куди входить 186 окремий батальйон, який очолював підполковник Ігор Гриб, зробила заяву, що розслідує його смерть.
Заява опублікована на офіційній сторінці бригади у Facebook.
"Обставини загибелі Ігоря Гриба наразі з’ясовуються, проводиться службове розслідування. ... маємо всі зрозуміти, і дати час керівництву бригади та Командуванню, розібратися в тих обставинах, що склалися у військовому колективі і вирішити всі проблемні питання для подальшого виконання особовим складом бойових завдань", - зазначено у заяві.
Журналіст Вадим Дзугань написав свою версію загибелі Ігоря Гриба, реагуючи на пост блогера Володимира Бойка та заперечуючи йому. За його словами, Ігор Гриб відмовився вести батальон "на забій" у Вугледарі, проте командування погрожувало відкрити кримінальну справу за відмову. Як результат - військовий застрелився.
"На місці родини щоб отримати виплати, раджу подати до суду за доведення людини до самогубства і отримати виплати. Це все вина керівництва бригади, моральний стан , та все те ХХХ яке вони творили в бригаді", - написав журналіст.
В свою чергу вже публічно відомий військовослужбовець Сергій Гнезділов, який самовільно залишив частину, відреагував на версію Дзуганя.
"Гробове мовчання Міноборони не сприяє розв'язанню проблем фронту. ... Система зогнила і потребує швидких змін: два з половиною роки без ротацій, загальна втома військ дає про себе знати. Ця система пересмикувань і замовчувань наносить шкоди не меньше, ніж росія", - вважає військовий.
Попередньою причиною смерті Гриба начебто визначили самогубство на командно-спостережному пункті. Ігор Гриб служив за контрактом з 2014 року. Він брав участь у боях на Савур-Могилі, в Іловайську, в обороні Мар’їнки та Красногорівки. У 2021 році очолив 186 батальйон 123 бригади територіальної оборони. На момент смерті йому було 34 роки. 2 жовтня оперативно-стратегічне угруповання військ «Хортиця» повідомило про виведення підрозділів із Вугледару на Донеччині для «збереження особового складу і бойової техніки, зайняття положення для ведення подальших дій».