ТЦК може спіткати доля МСЕК: депутатка вказала на тотальну корупцію

ТЦК може спіткати доля МСЕК: депутатка вказала на тотальну корупцію

Українські територіальні центри комплектування ризикують повторити долю МСЕК, які сьогодні в центрі скандалів через виявлену корупцію. За словами депутата Київради Вікторії Пташник, держава має впровадити системні зміни у цих установах, щоб викорінити потенційні схеми збагачення та запобігти руйнуванню інституцій зсередини.

Депутатка наголосила, що ТЦК потребують суворого нагляду та контролю, особливо враховуючи недоліки, допущені під час їхнього створення. Відсутність реформ може спричинити повторення історії, коли важливі державні установи стають корумпованими та втрачають здатність функціонувати на благо суспільства. "Якщо не будуть запроваджені на законодавчому рівні реальні запобіжники від зловживань, ТЦК можуть стати черговою проблемою," – зазначила Пташник під час свого виступу на телебаченні.

Працівники ТЦК, які щось обговорюють. Фото: Експерт

Корупція в державних органах може серйозно підірвати довіру населення до органів влади та, як наслідок, дестабілізувати суспільство. Відсутність реформ і системного нагляду дозволяє корупційним схемам проникати навіть у найбільш захищені інститути. Зокрема, МСЕК вже перебуває на стадії реформування через численні випадки корупції та маніпуляції при присвоєнні статусу інвалідності. За словами депутата, ТЦК можуть повторити цю ж долю, якщо ситуація залишиться без належного контролю.

Пташник наголосила, що лише обіцянок щодо "перевірок та інспекцій" недостатньо. Необхідно впроваджувати зміни, які регулюватимуть роботу ТЦК на законодавчому рівні та забезпечать прозорість процесів, що відбуваються в цих установах. Це включає прозоре надання військових статусів і чітке врегулювання процедури мобілізації, щоб уникнути недобросовісних дій з боку представників ТЦК.

Працівники ТЦК. Фото: uanews

Президент уже обіцяв перевірити ефективність роботи ТЦК та визначити, чи дотримуються вони закону, але без глибоких реформ ситуацію вирішити складно. За словами експертів, якщо проблема корупції не буде вирішена системно, держава зіткнеться з необхідністю ліквідувати ТЦК, так само як зараз відбувається з МСЕК. Такий сценарій лише посилить проблеми у сфері комплектування армії, і ситуація вимагатиме створення нової структури з нуля.

Висновок депутатки Пташник залишається незмінним: "Помилки, зроблені при формуванні ТЦК, мають бути виправлені негайно, а інституції повинні бути захищені від корупції на рівні закону". Вона також закликала громадськість підтримати вимоги щодо реформування, аби захистити ключові державні органи від руйнування зсередини.

Раніше ми розповідали, що робити, якщо забули документи та зустріли ТЦК

Також,у військкомат забудете дорогу: хто з українців більше не цікавить ТЦК

Поделиться сюжетом

Последние новости

Верховная Рада приняла закон: какие нововведения готовятся в армии

"Нафтогаз" предупредил украинцев об отоплении: известно, что нужно сделать перед включением тепла в жилище

Внук и дед из Одессы наладили международный наркотрафик в детских игрушках

Кличко: Столица подготовила к зиме 550 единиц снегоуборочной техники и сделала запас соли и песка

В СНБО отреагировали на фейк z-пропаганды о массированных ракетных ударах

За «обломками» по НПЗ в Саратове стоит Главное управление разведки

Отдых от Dota 2, ведь студия Blizzard готовится к анонсу ремастера Warcraft II

Массированная ночная атака по Одессе: есть жертвы и раненые, жуткие кадры

Как могут измениться коммунальные платежки в 2025 году

"Укрзализныця" оскандалилась из-за русского языка

Переломный момент: Генсек НАТО рассказал, почему войска КНДР в Европе меняют правила игры

Дочь Маска из-за победы Трампа приняла важное жизненное решение

Миллионные долги побуждают к повышению тарифов: вода из крана может стать дорогим удовольствием

Фиксировал размещение военных объектов: ТЦКшник сливал россиянам позиции ВСУ

Войска РФ атакуют ВСУ химическими боеприпасами: за октябрь было более 320 случаев