Вибори в Німеччині та США серйозно вплинуть на наступ ЗСУ
Навесні 2024 року в ЦРУ вважали, що військова підтримка України з боку західних партнерів допоможе утримувати позиції до кінця 2024 року, а вже на початку 2025 року дозволить перейти в контрнаступ і повернути ініціативу на полі бою.
Розраховували на успішні удари по Чорноморському флоту, але також очікували можливі труднощі, такі як повторення ситуації в Авдіївці. У березні директор ЦРУ Вільям Бернс заявив, що завдяки додатковій допомозі Україна зможе відновити наступальну ініціативу до кінця 2024 року і вестиме переговори з позиції сили.
Водночас, без такої допомоги ймовірність нових важких втрат, як в Авдіївці, зростає. У Німеччині ситуація із військовою підтримкою під загрозою через бюджетні скорочення та політичні зміни, що можуть відбутися після виборів.
Уряд втрачає популярність, а праві й ліві партії закликають до припинення допомоги Україні. Збільшується також напруженість через ймовірну причетність України до вибухів на газопроводах у 2022 році, що може вплинути на подальші рішення німецької влади.
Окрім цього, можливе повернення Дональда Трампа на посаду президента США після листопадових виборів може створити додаткові виклики для України.
У відповідь на ці загрози українські Збройні Сили, попри складну ситуацію на фронті, використовують нестандартні тактики, зокрема дії в Курській області, як частину підготовки до можливого контрнаступу у 2024-2025 роках.
Крім того, Знай.ua повідомляв, як діяти, якщо у вас є відстрочка і бронь від мобілізації: юрист пояснює
Поделиться сюжетом