Віктор Лещинський розповів, чи буде Україна розбудовуватися під землею з метою безпеки
/https%3A%2F%2Ft9237931.s3.eu-central-1.amazonaws.com%2Ffeed%2F2%2Fd8e311431f6e05ce2604bf7f47935ac0.jpg)
Про це він розповів у програмі «Особистість з Сергієм Дойком».
«Перебудовувати – це зносити об'єкти, заново будувати, це нелогічно. Не факт, що є цокольний поверх, підвальний поверх, який відповідає нормативам, які закладені в ДБН, але за можливості таке переоснащення можливе. Здебільшого ці об'єкти потребують цивільного захисту шляхом реалізації проєкту на території, яка знаходиться поряд, і це переважно заглиблена конструкція з усіма нормативами», - розповідає Віктор Лещинський.
Звісно, констатує він, тут є проблема із територією, тому у столиці такий проєкт реалізувати важче, аніж, наприклад, у регіонах, обласних центрах, які нещільно забудовані, десь на Херсонщині. Однак, зазначає експерт, складність побудови такого об’єкту однакова на будь-якій території, просто зокрема у Києві дуже щільні мережі.
«Є така база, державна програма «Моя фортеця», там також можна замовнику будівництва взяти як приклад двоповерхові підземні об'єкти. Чому варіанти двоповерхові? Тому що є територія дуже стиснута, а нам треба цей об'єкт цивільного захисту прилаштувати на цю територію, яка вузька або маленька», - пояснює Віктор Лещинський.
До того ж, додає гість програми, потреби і розміри такого об’єкту будуть залежати від кількості, наприклад, дітей і вчителів школи, від кількості пацієнтів і персоналу медичного закладу, від працівників адмінбудівлі.