Віталій Кулик пояснив, чому українці як глибинний народ намагаються не комунікувати з державою
/https%3A%2F%2Ft9237931.s3.eu-central-1.amazonaws.com%2Ffeed%2F2%2F136ca120c5707caeb0f32b1b7aff5313.jpg)
Про це він розповів у програмі «Діалоги з Максимом Ялі».
«Це класичний ухилянт, але проблема в тому, що ці «ухилянти» - не явище початку повномасштабного вторгнення, вони були достатньо багато часу і до цього. Тим паче їхня кількість проявлялася в такому мерехтливому режимі починаючи з 1991 року. Вони то з'являлися, то зникали, то збільшувалась категорія цих людей, то зменшувалась», - розповідає Віталій Кулик.
Проявлені люди, пояснює він, взаємодіють з державою, ходять голосувати, здійснюють якісь транзакції, в реєстрах присутні, податки сплачу, користуються соціальними застосунками і комунікують з державою, отримують адмінпослуги тощо. За словами експерта, якраз бюджетники і пенсіонери – це проявлена частина у суспільстві, вони є активними споживачами адміністративних державних послуг.
«Дослідження це підтверджує, що у нас 65% чоловіків – представники глибинного народу, але є і жінки, звичайно, які, наприклад, здійснюють якусь економічну діяльність по фрілансу, не платять податки, не реєструються, не вступають в ніяку комунікацію», - зазначає Віталій Кулик.
Як пояснює експерт, йдеться не про ухилянтів, але, наприклад, про айтішників, які й до того не сильно вступали в якусь активну взаємодію з державою, намагалися взагалі її обходити, зарплати отримували на кредитні картки, видані на Заході або в іноземних банках, кошти отримували, а податків не сплачували. На його думку, це багато в чому пов’язано з тим, що Україна – неоколоніальна держава з пострадянським минулим, чий народ ніколи не мін довіряти владі.