Воронько, Яковенко, Гнатенко: депутати мають мільйони готівки та авто, вимагають компенсації від держави

Воронько, Яковенко, Гнатенко: депутати мають мільйони готівки та авто, вимагають компенсації від держави

Багато українських депутатів отримують компенсації за оренду житла в Києві. За час війни з росією на це пішло 64,5 мільйона гривень. Однак не всі потребують цих виплат: деякі мають дорогий годинник, нерухомість за кордоном і великі суми на рахунках.

Журналісти виявили, що деякі депутати орендують квартири за понад 60 тисяч гривень на місяць. У той час як їхня зарплата не досягає цієї суми. На тлі цих витрат держава також оплачує відрядження та заробітні плати помічників народних обранців.

партія "Слуга народу", фото: Уніан

Найбагатшими серед отримувачів компенсацій виявилося кілька представників групи "Відновлення України". Наприклад, депутат Олег Воронько за 2022 рік отримав 237 тисяч гривень компенсації. У своїй декларації він вказав майже 1,5 мільйона доларів та понад 1 мільйон євро.

Євген Яковенко за два роки війни отримав понад півмільйона гривень компенсації, хоча у нього в декларації вказано 950 тисяч доларів та 830 тисяч євро.

Валерій Гнатенко отримав 434 тисячі гривень компенсації, але спільно з дружиною він має понад 3 мільйони гривень заощаджень.

Найпоказовішою стала історія депутата від "Слуги Народу" Євгена Петруняка. Він отримав 486 тисяч гривень компенсації, але забув вказати орендоване житло у декларації. Його дружина купила квартиру в Іспанії та інвестувала у польську нерухомість.

Депутат Владлен Неклюдов орендує квартиру в елітному ЖК у центрі Києва, де вартість оренди починається від 65 тисяч гривень. Його місячна зарплата – 57 тисяч гривень.

Ігор Негулевський, також із "Слуги Народу", відмовився говорити про свою орендовану квартиру, але журналісти з'ясували, що вартість оренди схожого житла починається від 60 тисяч гривень.

Юрій Камельчук заявив, що його зарплата у 40 тисяч гривень йде на оренду та повсякденні витрати, і він не розуміє дорогих покупок своїх колег.

Олександр Саліженко із "Руху Чесно" вважає, що процес компенсації оренди можна врегулювати. Апарат Верховної Ради та регламентний комітет мають спільно з НАЗК перевірити спосіб життя депутатів та зіставити їх витрати з деклараціями.

Депутати, які отримують компенсації, іноді живуть у розкішних умовах, купують дорогу нерухомість та автомобілі. Як стверджує Олександр Саліженко, бажання врегулювати це питання могло б призвести до змін у наступному скликанні Верховної Ради.

Компенсації за оренду житла, відрядження, поїздки Україною та за кордон, зарплати помічників – все це вимагає мільйонів гривень щороку. Громадськість ставить питання, наскільки виправдані ці витрати в умовах поточної війни та економічної кризи.

Крім того, Знай.ua повідомляв, мільйонери масово тікають з країни: через яку причину багаті люди не готові жити навіть у столиці

Поделиться сюжетом

Последние новости

Тыквенно-апельсиновый пудинг: "Мастер Шеф" Татьяна Литвинова раскрыла секрет простого и вкусного десерта

Как правильно сажать голубику: советы и секреты от профессиональных фермеров

Хрустящие огурцы на зиму: звезда "Мастер Шеф" раскрыла семейный рецепт

Когда высаживать саженцы винограда для щедрого урожая: садоводы назвали идеальное время

Октябрьское солнечное затмение: астрологиня рассказала, что изменится в жизни украинцев

Водителям подсказали, как избежать штрафа в случае остановки полицией: хитрость с двигателем

Как сохранить урожай тыквы правильно: хозяева назвали главные правила

Украина может оказаться в блекауте на несколько дней – энергетики назвали реальную угрозу

Кто берет то, что ему не положено, будет расплата в этот период, - Инна Гнатюк о периоде с 10 октября по 25 ноября

Курильщики, готовьтесь – с 2025 года сигареты подорожают: подробности нового закона

Пончики без сахара: победительница "Мастер Шеф" дала рецепт вкусного десерта

Не в лоб, а через фланги: эксперт объяснил тактику наступления врага и как ей противодействовать

Когда собирать урожай капусты в 2024 году: хозяйки назвали лучшие сроки

Мобилизация в октябре: кого с нетерпением ждет ТЦК

«Нельзя сидеть на трех стульях»: эксперт рассказал, что ждет Грузию дальше