Батьки наполягають на введенні нових предметів у школах: чому навчатимуть

Батьки наполягають на введенні нових предметів у школах: чому навчатимуть

Українці створили петицію про впровадження обов’язкового статевого виховання в українських школах набрала необхідні 25 тисяч підписів. Тепер цю ініціативу має розглянути президент України Володимир Зеленський. Підписанти закликають до розробки освітніх програм, які відповідатимуть світовим стандартам і зможуть забезпечити дітей та молодь актуальною інформацією на теми фізіологічного розвитку, контрацепції, особистої безпеки та культури взаємоповаги.

Згідно з текстом петиції, українські школярі повинні мати змогу отримати знання про фізіологічні та психологічні зміни, які відбуваються під час дорослішання, та основи особистої безпеки. З ініціативою виступили онлайн-платформа «Гендер в деталях» і громадський альянс «Політична дія жінок». Автори петиції наголошують: діти, які самостійно отримують доступ до інформації через інтернет, нерідко стикаються з контентом, що викривляє реальність і пропагує насильство. Через це їм складніше аналізувати побачене та розуміти наслідки своїх вчинків.

Урок

На думку Тамари Злобіної, керівниці проєкту «Гендер в деталях», статеве виховання сприяє зниженню ризиків сексуального насильства та формуванню культури згоди й взаємоповаги серед молоді. Вона зазначила: «Консервативне мислення заважає ефективно вирішувати проблему, що існує в українському суспільстві: високі ризики насильства та поширення агресивного контенту. Запровадження освіти, заснованої на кращих світових практиках, може стати важливим кроком до створення безпечнішого середовища для дітей».

Інша ініціаторка звернення, голова громадського альянсу «Політична дія жінок» Ірина Тишко вважає, що підтримка петиції демонструє зрілість українського суспільства: «Українці готові вирішувати проблему сексуального насильства на системному рівні, починаючи з початкової школи й до вищої освіти. Ми повинні забезпечити дітей знаннями, які допоможуть їм захистити себе».

Важливо, що петиція набула популярності невдовзі після скандального випадку, коли група молодиків у Києві влаштовувала «вечірки», де запрошеним дівчатам, ймовірно, підсипали препарати, що викликають сонливість, і проводили пряму трансляцію з образами та насильством. Скандал отримав широкий резонанс у медіа та підкреслив небезпеку, з якою можуть зіткнутися молоді люди, особливо дівчата.

Тепер після збору підписів петицію має розглянути президент, і українці чекають на його рішення. Якщо пропозицію підтримають, фахівці зможуть розпочати розробку навчальних матеріалів, які відповідатимуть світовим стандартам і будуть адаптовані до потреб українського суспільства.

Нагадаємо,батькам школярів приготуватися: у навчальних закладах подорожчає харчування

Раніше ми розповідали, що старшокласникам оновили шкільну програму – вибору не залишать

Також, до іспитів школярів включать новий предмет

Поделиться сюжетом

Последние новости

Верховная Рада приняла закон: какие нововведения готовятся в армии

"Нафтогаз" предупредил украинцев об отоплении: известно, что нужно сделать перед включением тепла в жилище

Внук и дед из Одессы наладили международный наркотрафик в детских игрушках

Кличко: Столица подготовила к зиме 550 единиц снегоуборочной техники и сделала запас соли и песка

В СНБО отреагировали на фейк z-пропаганды о массированных ракетных ударах

За «обломками» по НПЗ в Саратове стоит Главное управление разведки

Отдых от Dota 2, ведь студия Blizzard готовится к анонсу ремастера Warcraft II

Массированная ночная атака по Одессе: есть жертвы и раненые, жуткие кадры

Как могут измениться коммунальные платежки в 2025 году

"Укрзализныця" оскандалилась из-за русского языка

Переломный момент: Генсек НАТО рассказал, почему войска КНДР в Европе меняют правила игры

Дочь Маска из-за победы Трампа приняла важное жизненное решение

Миллионные долги побуждают к повышению тарифов: вода из крана может стать дорогим удовольствием

Фиксировал размещение военных объектов: ТЦКшник сливал россиянам позиции ВСУ

Войска РФ атакуют ВСУ химическими боеприпасами: за октябрь было более 320 случаев