Батьківство не врятує від мобілізації: багатодітним українцям встановили нові вимоги
Згідно з українським законодавством, багатодітні батьки мають право на відстрочку від мобілізації в умовах особливого періоду. Проте це право не є автоматичним і має певні умови, яких потрібно дотримуватися, аби скористатися цією пільгою. Про це повідомили в Полтавському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Згідно з законом, чоловіки, які є батьками трьох і більше неповнолітніх дітей, мають право отримати відстрочку від мобілізації. Однак це не лише право на папері. Для його реалізації необхідно підтвердити не тільки наявність дітей, а й довести, що батько справді їх утримує.
Фахівці з Полтавського ТЦК наголосили: просто запис у свідоцтві про народження не гарантує відстрочку. Важливим є те, щоб батько забезпечував своїх дітей матеріально. Тому, якщо чоловік не проживає з дітьми або не сплачує аліменти, його можливість отримати відстрочку може бути скасована.
Існують декілька причин, через які багатодітний батько може втратити своє право на відстрочку:
-
Заборгованість по аліментах: Якщо батько має заборгованість по виплатах, яка перевищує суму за три місяці, його звільнення від мобілізації анулюється.
-
Не проживає з дітьми і не сплачує аліменти: Батько, який не проживає з дітьми і не виконує фінансові зобов'язання, не матиме права на відстрочку.
-
Інша особа сплачує аліменти: Якщо інший член родини або хтось інший здійснює фінансову підтримку на утримання дітей, батько втрачає право на відстрочку.
Це означає, що батьки, які не виконують свої фінансові зобов'язання перед дітьми, можуть бути мобілізовані навіть попри наявність неповнолітніх дітей.
Право на відстрочку передбачене для тих, хто не тільки має дітей, але й активно бере участь в їхньому житті та фінансово підтримує їх. Важливо розуміти, що держава надає відстрочку як соціальну гарантію для тих родин, де батько є основним годувальником і виконує свої зобов'язання перед дітьми. Однак, якщо батько ухиляється від сплати аліментів, це свідчить про його неучасть в утриманні сім’ї, що й стає підставою для мобілізації.
Раніше ми розповідали, щовійськовим із СЗЧ дозволять повернутися простіше: які зміни впроваджують
Також, мобілізацію хочуть суттєво "омолодити": ТЦК зацікавлять юні хлопці