Чому не можна давати сіль 18 жовтня і навіщо їсти пиріжки сьогодні: прикмети та заборони на Луки
Цього дня православна церква вшановує пам'ять святого Луки — апостола від сімдесяти, сподвижника апостола Павла.
Інші назви свята: "Лука", "День святого Луки", "Лука Голодний".
Цибуля була особливою стравою цього дня, намагалися їсти її якомога більше. Часник та інші гострини теж включали до страв. Вважалося, що вони можуть позбавити багатьох хвороб. А святому Луці молилися про добрі стосунки в сім'ї, любов між подружжям, просили допомоги ще рибалки та городники.
Маленьким дітям теж давали цибулю, хоч трохи, щоб вони весь рік не хворіли. Немовлятам просто капали трохи цибульного соку в молоко. Жінкам можна протерти обличчя цибульним соком, щоб повернути молодість та красу. Голову теж можна помити водою з пюре сирої цибулі, щоб волосся було сильним і блискучим.
Це останній день, коли осика та дуб скидають листя. Є повір'я, що можна загадати бажання, стати під деревами і чекати поки впаде листочок. Тоді бажане здійсниться. Якщо ж ви ловите рибу в морі, то можете попросити апостола Луку про хороший улов і захист від потоплення.
Що не можна робити 18 жовтня
Сьогодні, як і будь-якого іншого дня, церква виступає проти сварок, лихослів'я, пліток, наклепу та засудження, а також заздрості, жадібності, помсти та розпачу. У православне свято 18 жовтня не слід відмовляти у допомозі тим, хто просить.
Раніше ми повідомляли все про сорокуст у церкві: як замовляти, чи можна використовувати проти ворогів та як вплинути на здоров'я.