Чому не можна віддавати свічки 4 листопада і навіщо краще залишатися вдома: прикмети та заборони на Єрмея
4 листопада за новим церковним календарем вшановують українського святого – святителя Павла, митрополита Тобольського.
Цього дня говорили, що обов'язково треба залишитись вдома і не виходить ні на подвір'я, ні за огорожу. Інакше можна зустрітися з нечистю і спричинити неприємності. "Примарні околиці цього дня", - говорили люди. Можливо це було й через погоду: "За порогом крутить, каламутить, безпутить".
Вдома залишалися, але не байдикували, заборони на роботу не було, тому можна було знайти собі заняття. Жінки прибирали, займалися господарством та топили піч, а чоловіки плели віжки. Ніхто не любив лінивих, неакуратних і безладних людей.
Будинок вважався одним із найзахищеніших місць, не лише від тварин, людей та погодних умов, а й від парфумів. Тому на віконницях, на дверях вирізали серпи, хрести, вішали різні металеві предмети, які оберігали від нечисті. Хрест був на Русі задовго до християнства і це був скоріше солярний символ, сонця та світла. Адже нечисть боїться сонця і ховається на світанку. А віконниці захищали від протягу, з яким з хату можуть проникнути злі духи.
Що не можна робити сьогодні, 4 листопада
У церковне свято 4 листопада церква виступає проти наклепів, пліток і сварок, жадібності та заздрощів, лінощів. Не слід відмовляти у тому, хто просить.
Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: ходити в гості та приймати гостей, починати жодні справи, бо особливої удачі в них не буде. Не радять щось позичати сусідам, особливо вогню (сірники, свічки) – кажуть, "винесеш з дому" удачу і щастя.
Раніше ми повідомляли, що на порозі церкви на вас чекають прокляття: 9 правил, які допоможуть вам захиститися.