Можуть не пустити воювати: кому із добровольців відмовлять в службі за контрактом
Від 18 травня в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію, який вплинув і на жінок. Мобілізація жінок в Україні є добровільною, навіть медичних працівників не можуть призвати без їхньої згоди. Проте, жінкам-добровольцям можуть відмовити у підписанні контракту з Збройними Силами України з кількох важливих причин.
Основними підставами для відмови є:
Наявність трьох дітей — жінки, які виховують трьох або більше дітей, не можуть бути мобілізовані.
Дитина з інвалідністю або прийомна дитина до 18 років — якщо в родині є дитина з інвалідністю чи прийомна дитина, держава забезпечує право на звільнення від військової служби.
Чоловік чи батьки з інвалідністю — жінка, яка піклується про рідних з інвалідністю, має право на звільнення від мобілізації.
Матір-одиначка — жінки, які виховують дитину самостійно, також звільняються від обов'язку проходити службу.
Навчання або робоча бронь — якщо жінка є студенткою або офіційно заброньована на роботі, їй можуть відмовити у підписанні контракту.
Водночас, жінки з медичною або фармацевтичною освітою, які придатні до служби за станом здоров'я, підлягають обов’язковому взяттю на військовий облік.
Окрім цього, законопроєкт скасовує строкову службу і вводить базову військову підготовку для чоловіків віком від 18 до 25 років. Жінки можуть добровільно пройти цю підготовку, щоб підвищити свою обороноздатність.
Раніше ми розповідали, що українцям масово розсилатимуть повістки поштою: у ТЦК назвали, хто отримає найближчим часом
Також, українці можуть служити неподалік від дому: як скористатися привілеєм