Німці сумніваються у потребі відновлення призовної армії та мілітаризації

Німці сумніваються у потребі відновлення призовної армії та мілітаризації

Плани відновлення призовної армії в Німеччині, які передбачають відправлення листів з анкетами до всіх 18-річних юнаків з запитаннями про готовність до служби та стан здоров’я, викликали значні обговорення і суперечки в політичному співтоваристві країни.

Борис Пісторіус “зробив крок у напрямку відновлення призову”: якщо його законопроєкт ухвалять, то всі 18-річні юнаки в Німеччині муситимуть відповісти на лист з анкетою, із запитаннями про готовність до служби в армії та своє здоров’я. Бундесвер розраховує в такий спосіб залучати щорічно до своїх лав на 5 тис. осіб більше, ніж зараз. Тим самим Німеччина стала на “помилковий шлях”, – впевнена Забіна Реннефанц.

У колонці для Der Spiegel вона пише, однак, що більш правильним для Німеччини було б відповісти на запитання: “навіщо нам потрібно ще більше солдатів?”.

Вона вказує, що на армію в Німеччині і так буде витрачено рекордну суму – €90 млрд. Військовий блок НАТО вже має майже втричі більше солдатів, ніж Росія. 3,39 млн і 1,32 млн відповідно. У такій перспективі постає питання: “навіщо Путіну атакувати НАТО, яке має багаторазову військову та економічну перевагу?”.

Реннефанц зазначає, що на підтримку мілітаризації розпалюються певні настрої, перш за все вже “існуючий, що виник історично страх перед “цими росіянами”, яким з принципу не можна довіряти”. У своїй колонці вона зазначає, що “розповідь про те, що українці захищають не тільки себе, а й свободу європейців і американців, служить західним політикам для легітимації екстремально дорогої підтримки України в очах виборців”.

“Чи не йдеться в кінцевому рахунку про те, щоб у середньостроковому плані вступити в українську війну, послати солдатів НАТО на фронт на сході для того, щоб перемогти Росію?”.

Колумністка Der Spiegel залишає запитання без відповіді, але констатує, що “немає жодних спроб припинення вогню” і від “жаги до війни вигоду отримують насамперед збройові концерни”. Наприклад, акції Rheinmetall б’ють рекорди на біржі, а головна німецька збройова лобістка Штрак-Ціммерман обралася до Європарламенту.

Поделиться сюжетом

Последние новости

Суды отменяют штрафы от ТЦК: какие причины

Эти знаки Зодиака разводятся чаще всего: астрологи указали причины

Украинцы "дожали" Джареда Лето

В Москве взорвали Tank

Новый удар по кошелькам: тариф на газ могут повысить уже в 2025 году

Из Сил обороны Украины могут начать увольнять неполнородных братьев погибших

В СНБО отреагировали на привлечение военных КНДР к войне против Украины

Между командами Байдена и Харрис начались конфликты: рейтинг демократки падает

Новые налоговые правила: какие изменения ждут украинцев и бизнес

Стало известно о российской смертельной операции против своих же в Курской области

Придется заменить карты: клиентов крупного украинского банка предупредили

«Не привыкай ко мне!» Дочь Фарион опубликовала щемящее стихотворение и фото с могилы мужчины

Бесплатного жилья больше не будет: европейская страна лишает льготы

Вместо шаурмы: победительница "Мастер Шеф" дала простой рецепт тако с курицей

Мужчина опустошил весь семейный бюджет на OnlyFans, пока жена боролась с раком: угрожал ей расправой "позже"