Облави ТЦК: розкрили, як планують маршрути

Облави ТЦК: розкрили, як планують маршрути

З початку повномасштабного вторгнення, мобілізаційні заходи в Україні стали частиною повсякденного життя. Однак після недавнього інциденту на концерті "Океану Ельзи", де сталися перевірки військовозобов'язаних, увага до таких рейдів зросла.

У зв'язку з цим представниця Національної поліції Олена Бережна пояснила, як саме організовуються та проходять ці заходи.

За словами Бережної, поліція разом із представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки регулярно проводить заходи з оповіщення військовозобов'язаних. Проте це не означає, що були запроваджені додаткові або посилені мобілізаційні рейди. "Активізації мобілізаційних заходів немає, просто ситуація з концертом набула розголосу," — підкреслила речниця поліції.

ТЦК. Фото: скрін youtube

Бережна зазначила, що чітких і заздалегідь визначених місць, де будуть проводитися перевірки, не існує. Локації узгоджуються з ТЦК та СП, і здебільшого це громадські місця, які відвідує велика кількість людей. Таким чином, охоплюється більше громадян, які потенційно підлягають мобілізації, що забезпечує більш ефективне виконання завдань.

Поліція має законне право перевіряти документи, що є компетенцією правоохоронців, і в разі виявлення порушників може доставляти їх до ТЦК. Проте це відбувається лише за наявності відповідних звернень від територіальних центрів комплектування.

Поліція виконує свої обов'язки відповідно до ч. 3 ст. 38 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", де чітко прописані її повноваження щодо сприяння мобілізаційним заходам. Якщо ТЦК подає звернення, поліція має право здійснити затримання особи, яка ухиляється від виконання військового обов'язку, і доставити її до відповідного центру.

"Питання відпочинку, ротацій та можливості відвідувати концерти для діючих військових напряму залежать від виконання мобілізаційних заходів у державі," — підкреслила речниця. Саме тому мобілізаційні заходи залишаються актуальними й регулярно проводяться в усіх регіонах України.

Поліція та ТЦК планують продовжувати співпрацю для забезпечення мобілізаційних потреб країни. Водночас, у поліції запевняють, що жодних додаткових "рейдів" не планується, а всі дії відбуваються в рамках закону. Важливо, щоб громадяни розуміли свої права та обов'язки, адже уникнення мобілізації може призвести до адміністративної або навіть кримінальної відповідальності.

Нагадаємо,зниження мобілізаційного віку до 18 років: військовий жорстко пояснив ініціативу

Раніше ми розповідали про концерти, спортзали, ресторани: облав ТЦК на ухилянтів побільшає

Також, Залужний розкритикував мобілізацію: досі принципи з часів Петра I

Поделиться сюжетом

Последние новости

Простой рецепт кекса "Зебра": десерт, который понравится взрослым и детям

Как улучшить зрение без операции: эксперты назвали витамины, которые нужно пить

Почему ошибки – это путь к успеху: мозг можно натренировать, как мышцы

Таролог Елена Бюн рассказала, готов ли Запад пригласить Украину в НАТО: «Здесь карты говорят, что…»

Покаталась на лодке и осталась без попы: девушка теперь не сможет жить без калоприемника

Северокорейские солдаты на фронте: чем может ответить ЕС и будут ли войска НАТО в Украине

Контролер будет наведываться чаще: в Украине усилят проверки электросчетчиков

Рецепт шоколадных блинов от судьи "Мастер Шеф" Мартыновской: тонкие и очень вкусные

Стояли, ждали и заскучали: девушка нашла, чем занять свой рот с мужчиной в очереди

"Непростое испытание": военный эксперт рассказал том, как армия РФ штурмует Харьковщину и какие шансы на успех у окупантов

Первые снегопады: украинцы предупредили о погоде

Михаил Шейтельман заявил, что солдаты КНДР на войне в Украине – это не отчаяние кремля, а вызов для США

Политтехнология или реальные военные угрозы: эксперт рассказал, ударит ли Трамп по москве

Гетманцев объяснил, что пенсионерам стало лучше: должны заметить рост

"Нужно притеснять, где только можно": в одном из кафе произошел языковой скандал, вызвавший бурную реакцию