«Перший у своєму класі»: біля пірса затонув новітній атомний підводний човен Китаю
Новітній китайський атомний підводний човен класу «Чжоу» затонув біля пірса суднобудівного заводу. Представник американського оборонного відомства вважає, що затонути човен міг на початку цього року у період між травнем і червнем.
Про це пише Reuters та The Guardian.
Зауважується, що Китай вже має найбільший військово-морський флот у світі, який налічує понад 370 кораблів, і він розпочав виробництво нового покоління ядерних підводних човнів.
Разом з цим високопоставлений представник американського оборонного відомства заявив, що новий першокласний китайський атомний ударний підводний човен затонув біля пірса десь між травнем і червнем. Інцидент стався на верфі неподалік міста Ухань у центральному Китаї. Влада Китаю намагалася приховати цей факт.
Речник посольства Китаю у Вашингтоні заявив, що вони не мають жодної інформації: "Ми не знайомі з ситуацією, про яку ви згадали, і наразі не маємо жодної інформації".
Про китайський підводний човен вперше повідомила газета Wall Street Journal.
На серії супутникових знімків від Planet Labs, зроблених у червні, видно крани на верфі в Ухані, де мав би бути пришвартований підводний човен.
The Guardian пише, що "зусилля Китаю щодо досягнення морського військового паритету зі США зазнали серйозного удару після того, як його новітній надсучасний атомний підводний човен затонув у доці".
Представник оборонного відомства США повідомив агентству Reuters, що судно класу «Чжоу», яке належить до нового типу китайських підводних човнів і відрізняється своєю Х-подібною кормою, що сприяє маневреності, ймовірно, перебувало поруч з пірсом, коли воно затонуло.
Невідомо, чи були жертви, і чи було на борту підводного човна ядерне паливо. Народно-визвольна армія Китаю (НВАК), офіційна назва китайських збройних сил, не підтвердила інцидент.
Раніше "Апостроф" писав, що Reurers дізналося про російський секретний проєкт військових БПЛА у КНР. Зауважують, що Росія запустила в Китаї виробництво ударних безпілотників дальнього радіуса дії для використання у війні проти України. В Міністерстві закордонних справ Китаю говорять, що не знає про такий проєкт, адже "в країні діють суворі заходи контролю за експортом дронів та БПЛА".