Прожитковий мінімум: яким його бачать у Міністерстві соціальної політики, і який він є насправді
У 2024 році рівень життя в Україні сильно відрізняється залежно від категорії людей, для людей, які втратили працездатність, він становить 2 361 гривню - це сума, яку деякі пенсіонери отримують як мінімальну пенсію.
Прожитковий мінімум в Україні залежить від вікових категорій і працездатності. Для дітей та працездатних осіб він вищий, ніж для тих, хто вже не може працювати. Це відображає різні потреби та витрати різних груп населення. Для працездатних осіб мінімальна сума дещо вища - 3 028 гривень. Що стосується дітей, то прожитковий мінімум для дітей віком до шести років становить 2 563 гривні, а для дітей віком від шести до 18 років - 3 196 гривень.
Однак реальний прожитковий мінімум, розрахований Міністерством соціальної політики, значно вищий за офіційні показники. Реальний прожитковий мінімум становить 7 064,62 грн, тоді як прожитковий мінімум з урахуванням обов'язкових витрат - 8 089,28 грн. Якщо поглянути на структуру витрат, то найбільша частка витрат припадає на продукти харчування, що становить понад 3 700 грн на місяць. Витрати на непродовольчі товари в середньому становлять близько 1 196 грн, на комунальні послуги - близько 1 200 грн, на телекомунікації - близько 67 грн. Це сума для мінімальних послуг, без відпусток та подарунків.
Отже показники прожиткового мінімуму розрахованого Міністерством соціальної політики не можуть дозволити собі велика кількість українців, та більша половина пенсіонерів. Як тоді виживати українцям на такі малі суми? Питання залишається відкритим.
Нагадуємо, пенсіонерів чекають грошові потрясіння.
Пенсіонерам дозволили не платити за комуналку- детальніше на Знай.ua.
Раніше ми повідомляли, для літніх людей запровадили нові пенсії, можна отримати великі суми.