Реформа постачання їжі до армії провалилася: ДОТ не здатен контролювати якість харчів, - ЗМІ

Реформа постачання їжі до армії провалилася: ДОТ не здатен контролювати якість харчів, - ЗМІ

Скандал із постачанням неякісних консервів для військових вкотре підтвердив провал реформи постачання харчів для ЗСУ, реалізованої через Державного оператора тилу (ДОТ).

Як зазначає Апостроф, ДОТ виявився не здатним забезпечити якісний контроль харчів. Замість цього відомство на чолі з Арсеном Жумаділовим застосовує вибірковий підхід до постачальників, перекладаючи відповідальність виключно на них.

ДОТ було створено торік для того, щоб подолати корупцію у системі забезпечення армії продуктами й забезпечити високу якість постачань. Оператор не визнає своїх помилок та перекладає провину на постачальників, хоча саме він відповідає за їх відбір і укладання контрактів.

Тиждень тому ДОТ оголосив про розірвання контракту з постачальником «Трейд Граніт Інвест» та заборонив на 12 місяців брати участь у тендерах. Рішення розірвати контракт було ухвалене одразу після статті у виданні NGL. У матеріалі журналісти наводили скарги військових, що консерви були непридатні для споживання.

Як зазначив Олексій Голобуцький з Агенції моделювання ситуацій, журналісти надали на експертизу лише одну банку, що є недостатнім для об’єктивного висновку.

Лабораторія виявила, що з 36 параметрів продукт відповідав стандартам за 33. Консерву визнали такою, що відповідає вимогам за смаком, запахом і зовнішнім виглядом. Також не було шкідливих домішок та речовин. Тим не менше NGL перекрутило висновки експертизи, написавши, що цим консервам місце на смітнику.

ДОТ розірвав контракт із постачальником на підставі маніпулятивної статті, а не на підставі реального розслідування. Водночас відомство Жумаділова не розриває договори з постачальниками, порушення яких є зафіксовані фаховими перевірками.

За даними члена Антикорупційної ради при Міноборони Олександра Геращенка, постачальник «Трейд Граніт Інвест» мав лише два зафіксованих порушення, тоді як інші постачальники мали набагато більше порушень. Наприклад, «Міт Пром» – 51, «АСІКС ГРУП» – 114, а Буський консервний завод – аж 176. Незважаючи на це, саме «Трейд Граніт Інвест» був покараний, що наводить на думки про вибірковий підхід ДОТ до контролю постачальників.

«Випадки зі скаргами на якість харчів з боку військових вже далеко не перші, однак жодного разу ДОТ не визнав свою провину у такому стані речей. Якщо грубо узагальнити, то система контролю якості харчових продуктів для ЗСУ не змінилася за останні роки, але справа у тому, що саме це й мав зробити ДОТ з початку своєї діяльності, але не зробив досі», – наголошується в аналітичній статті.

Поделиться сюжетом

Последние новости

Верховная Рада приняла закон: какие нововведения готовятся в армии

"Нафтогаз" предупредил украинцев об отоплении: известно, что нужно сделать перед включением тепла в жилище

Внук и дед из Одессы наладили международный наркотрафик в детских игрушках

Кличко: Столица подготовила к зиме 550 единиц снегоуборочной техники и сделала запас соли и песка

В СНБО отреагировали на фейк z-пропаганды о массированных ракетных ударах

За «обломками» по НПЗ в Саратове стоит Главное управление разведки

Отдых от Dota 2, ведь студия Blizzard готовится к анонсу ремастера Warcraft II

Массированная ночная атака по Одессе: есть жертвы и раненые, жуткие кадры

Как могут измениться коммунальные платежки в 2025 году

"Укрзализныця" оскандалилась из-за русского языка

Переломный момент: Генсек НАТО рассказал, почему войска КНДР в Европе меняют правила игры

Дочь Маска из-за победы Трампа приняла важное жизненное решение

Миллионные долги побуждают к повышению тарифов: вода из крана может стать дорогим удовольствием

Фиксировал размещение военных объектов: ТЦКшник сливал россиянам позиции ВСУ

Войска РФ атакуют ВСУ химическими боеприпасами: за октябрь было более 320 случаев