Розсилка повісток "Укрпоштою": юрист розповіла, як уникнути штрафів
В Україні відбувається масове розсилання повісток через "Укрпошту". Процедура викликає чимало питань у військовозобов'язаних громадян, тож юрист Аріна Швець прояснила деякі нюанси. Відповідями вона поділилася в ефірі "Новини.LIVE".
Повістки, доставлені засобами поштового зв'язку, зберігаються протягом трьох днів. Якщо людина не забирає таку повістку, то вона повертається до ТЦК з позначкою, що адресат відсутній за вказаною адресою.
"Якщо людина не забирає повістки, то це не означає, що вона неналежно вручена, така повістка повертається назад до ТЦК і, як правило, зазначається, що адресат відсутній за вказаною адресою", - пояснила юрист.
Якщо повістка була відправлена з дотриманням усіх необхідних процедур, то ТЦК має право накласти штраф на військовозобов'язаного у разі неявки.
Аріна Швець наголосила, що повістки можуть приходити й українцям, які мають право на відстрочку. Щоб уникнути штрафу, такі особи також зобов'язані з'явитися до ТЦК у встановлені законом строки та надати необхідні документи.
"І для того, щоб уникнути відповідальності, потрібно додатково з'явитися до ТЦК і заявити своє право на відстрочку і після звіряння даних буде поставлено позначку, що людина з'явилася на порядку денному. Це дозволить уникнути адміністративної відповідальності", - зазначила вона.
Варто нагадати, що за порушення правил мобілізації передбачено штрафи у розмірі від 17 000 до 25 500 гривень. На оплату військовозобов'язаним дається 15 днів.
Раніше інформаційний портал "Знай" повідомляв, чи можуть ТЦК накладати штрафи на місці або забирати особисті речі: юрист дав пояснення.