Що чекає на ухилянтів з купленими інвалідностями: юрист пояснює наслідки
Історія про те, як в Україні можна було купити діагноз, щоб уникнути мобілізації, тепер обростає судовими справами. На Хмельниччині розпочався процес проти Тетяни Крупи, голови МСЕК, яку звинувачують у продажу довідок про інвалідність. Ці документи нібито дозволяли чоловікам "відмахнутися" від служби.
Під час обшуку у Тетяни Крупи правоохоронці знайшли не лише гроші, а й цілий список тих, хто користувався її послугами. І тепер усім цим людям, схоже, доведеться відповісти за свої дії.
Що чекає на тих, хто купував довідки?
За словами юристки Надії Шуляк в інтерв'ю Новини.Live, для таких осіб можливі кримінальні справи.
За законом, якщо доведуть, що вони справді давали хабарі та отримали інвалідність на основі фальшивих діагнозів, покарання може бути серйозним: від 3 до 5 років за ухилення від мобілізації, або штраф від 17 000 до 68 000 гривень або навіть тюремний термін до 4 років за хабар.
Звісно, не все так однозначно. Багато залежатиме від того, чи зможуть правоохоронці довести, що діагноз був підробленим, і що людина сама знала про це і брала участь у схемі. Як кажуть, доки у суді не доведуть провину, усі залишаються невинними. Проте, для тих, чиї імена вже у списках, справа явно пахне "смаженим".
Правоохоронці готові працювати по кожному з цих випадків, тож час, коли діагноз можна було "купити", схоже, закінчується.
Крім того, Знай.ua повідомляв, як влаштуватися на роботу в ТЦК: візьмуть далеко не всіх