Суди скасовують штрафи від ТЦК: які причини

Суди скасовують штрафи від ТЦК: які причини

В останні місяці в Україні спостерігається значне зростання кількості судових позовів проти штрафів, накладених Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки.

Зокрема, з моменту набуття чинності нових норм щодо військового обліку, які посилили покарання за порушення правил обліку, українські суди розглянули щонайменше 314 справ щодо скасування штрафів. У більшості з цих випадків суди стають на бік позивачів, скасовуючи санкції.

Про це повідомляє сервіс аналітики судових рішень Опендатабот. За їхніми даними, кількість таких справ стрімко зростає щомісяця: якщо у червні 2024 року було зареєстровано лише 10 таких справ, то вже у вересні їх кількість досягла 148. І лише за перші дні жовтня українські суди встигли розглянути 34 нових позови.

Працівники ТЦК, які щось обговорюють. Фото: Експерт

Проаналізувавши судові рішення, Опендатабот виділив три основні причини, через які суди задовольняють позови громадян і скасовують штрафи від ТЦК:

  1. Порушення процедури накладення штрафу працівниками ТЦК. У ряді випадків суди відзначають, що штрафи були накладені з порушенням процедури, що є підставою для їх скасування. Це може включати неправильне складання протоколів або порушення при інформуванні про рішення щодо штрафу.

  2. Відсутність переконливих доказів порушень. Нерідко позивачам вдається довести, що докази, на які спиралися працівники ТЦК при накладенні штрафу, були непереконливими або неналежними. Це може стосуватися, наприклад, неточностей у фіксації даних чи невідповідностей у наданій інформації.

  3. Штрафи за період до набуття чинності нових норм. Деякі штрафи були накладені на громадян за період, коли нові вимоги до військового обліку ще не діяли. Це є підставою для скасування санкцій, адже закони не можуть мати зворотної сили.

Нова хвиля позовів свідчить про підвищену увагу українців до захисту своїх прав та обізнаність про можливість оскарження штрафів у судовому порядку. Юристи зазначають, що позови до суду можуть бути ефективним засобом боротьби з несправедливими штрафами, особливо якщо є явні процесуальні порушення або відсутність належних доказів.

При цьому експерти радять громадянам ретельно перевіряти інформацію, на підставі якої їм було накладено штраф, і у разі виявлення порушень не вагатися звертатися до суду. Скасування штрафу може бути досягнуто, якщо правильно підготувати аргументи та документально підтвердити свої претензії.

Раніше ми розповідали, що військові та волонтери звернулись до ухилянтів: «Досить ганьбитися!»

Також, ТЦК дали ухилянтам три місяці: все можна виправити

Поделиться сюжетом

Последние новости

Верховная Рада приняла закон: какие нововведения готовятся в армии

"Нафтогаз" предупредил украинцев об отоплении: известно, что нужно сделать перед включением тепла в жилище

Внук и дед из Одессы наладили международный наркотрафик в детских игрушках

Кличко: Столица подготовила к зиме 550 единиц снегоуборочной техники и сделала запас соли и песка

В СНБО отреагировали на фейк z-пропаганды о массированных ракетных ударах

За «обломками» по НПЗ в Саратове стоит Главное управление разведки

Отдых от Dota 2, ведь студия Blizzard готовится к анонсу ремастера Warcraft II

Массированная ночная атака по Одессе: есть жертвы и раненые, жуткие кадры

Как могут измениться коммунальные платежки в 2025 году

"Укрзализныця" оскандалилась из-за русского языка

Переломный момент: Генсек НАТО рассказал, почему войска КНДР в Европе меняют правила игры

Дочь Маска из-за победы Трампа приняла важное жизненное решение

Миллионные долги побуждают к повышению тарифов: вода из крана может стать дорогим удовольствием

Фиксировал размещение военных объектов: ТЦКшник сливал россиянам позиции ВСУ

Войска РФ атакуют ВСУ химическими боеприпасами: за октябрь было более 320 случаев