Українські художники спорудили 10-тонну скульптуру з речей, зруйнованих росією, і розчулили весь світ

Українські художники спорудили 10-тонну скульптуру з речей, зруйнованих росією, і розчулили весь світ

Україна знову бере участь у знаменитому фестивалі Burning Man, який проходить у пустелі Блек-Рок у США. Цього року Україну представляють художник Олексій Сай та засновник проекту Ukrainian Witness Віталій Дейнега.

Вони створили скульптуру з написом "I'm fine" ("У мене все гаразд"). Це не просто слова, а іронічний погляд на реальність, у якій українці змушені приховувати свої справжні емоції та зберігати силу духу, незважаючи на війну.

Скульптура зроблена із реальних предметів, знайдених на деокупованих територіях України. Це прострілені знаки, зруйновані огорожі та навіть уламки супутникових антен. Все це символізує руйнування, які принесла війна, та історію кожної постраждалої людини.

Розмір інсталяції вражає – 32 метри завдовжки, 7 метрів заввишки, понад 10 тонн ваги.

Олексій Сай хоче, щоб люди, які стоять перед цією інсталяцією, відчули, як війна впливає на життя мільйонів українців. За його словами, ця скульптура є реальною, як і сама війна. Вона допомагає людям з інших країн краще зрозуміти та відчути, через що проходить Україна.

Віталій Дейнега додає, що важливо говорити зі світом не лише про страшні події війни, а й про те, що Україна може створювати. Мистецтво та технології – це те, що допомагає людям по всьому світу краще розуміти та співчувати нам, а це робить їх підтримку більш щирою та сильною.

"Вважаю, що для нашої країни важливо комунікувати зі світом не лише про жахливі події війни: ракетні обстріли, бомбардування та спільні трагедії, або про успішні військові операції. Важливо, щоб світ знав нас не лише у контексті війни. Україна здатна створювати багато в різних сферах—від мистецтва до технологій. Це сприяє розвитку емпатії, яка мотивує інших допомагати нам, оскільки люди краще розуміють наш біль через співпереживання та власний травматичний досвід. Коли це відбувається, їхня підтримка стає міцнішою і органічнішою, оскільки вона виходить не з почуття обов’язку чи провини, а з почуття любові і співпереживання – емоцій, що є універсальними для всіх, хоча їхній контекст і вираження можуть бути різними”, – сказав він.

Burning Man – це щорічний фестиваль, який збирає близько 80 000 людей з усього світу. На сім днів у пустелі створюється тимчасове місто Black Rock City, де учасники можуть вільно висловлювати себе та творити. Україна вже не перший рік бере участь у цьому фестивалі, представляючи свої культурні проекти та розповідаючи світові про свою боротьбу та творчість.

Крім того, Знай.ua повідомляв, українські стартапери створили унікальні вишиванки з ШІ: перетворять ваші ідеї на візерунки та слова

Поделиться сюжетом

Последние новости

Выплаты на детей-ВПО: сколько могут получить семьи в октябре

Медовик с манным кремом: Лиза Глинская дала рецепт быстрого и простого десерта

Скандал вокруг смерти комбата Игоря Гриба: выяснились жуткие подробности

Возможностей меньше, требований больше: Польша меняет правила для украинцев

В Харьковской области лесник рубил деревья для оккупантов: он попал под суд

Астры в октябре: как и когда нужно высаживать эти осенние цветы, правила ухода

«С трепетом произношу впервые это слово с большой буквы»: дочь Фарион показала невероятные слова матери о зяте

Пенсионерам старше 70 лет увеличат выплаты: условия и суммы

Изысканная запеканка со шпинатом: шеф-повар раскрыла фирменный секрет идеального осеннего блюда

Общение в школах изменят законодательно: что подвергнется запрету

Нападение на Николаса Карму: версия ТЦК

Пенсионеров предостерегли от неожиданной ошибки: можно потерять часть выплат

Налог на пенсию в Украине: пенсионерам объяснили, за что они могут не платить

Здоровье по знаку Зодиака: каким болезням вы подвержены больше всего

В ГУР показали, как уничтожили российский ЗРК "Оса" fpv-дроном