Військовий експерт пояснив, про які проблеми ОПК росіян свідчить вибух «цар-ракети» «Сармат»
Невдала спроба випробувань російської міжконтинентальної ракети "Сармат" свідчить про відсутність у російського ОПК спроможностей подолати створення технологічно складних зразків озброєння, а сам вибух "цар-ракети" став "реальним оцінювальним рівнем спроможностей" росіян.
Про це в етері "Еспресо" пояснив директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.
Він вважає історію з вибухом російської "цар-ракети" цікавою та парадоксальною:
"Це вкрай цікава історія, бо таке враження, що у росіян є "цар-гармата", "цар-колокол", а тут вони збиралися зробити "цар-ракету". Парадоксально те, що у квітні 2022 року ця ракета була прийнята на забезпечення в озброєння російської армії та мала б вже виготовлятися. До речі, випробування у 2022 році були - одні з небагатьох - вдалими, відповідно, це використовувалося російською стороною для атомних залякувань наших європейських партнерів".
За його словами, на заміну СС-18 мала прийти ракета "Сармат", що була б "найбільш залякуючим елементом у російській тріаді ядерних сил саме у наземному компоненті":
"Ця ракета "Сармат" мала йти на заміну балістичним ракетам у стаціонарному базуванні РФ, які були розроблені та виготовлені в Україні. Ми говоримо про ракети СС-18, що виготовлялися на Південмаші. Тобто зараз щодо ракет, то наземна складова у РФ базується на наших українських ракетах, які вже тривалий час не обслуговуються".
Натомість "цар-ракета" вибухає, чим руйнує заяви Кремля та свідчить про справжній стан російської ОПК:
"Зараз ця ракета, яка б мала прийти на озброєння у РФ, вибухає під час чергових випробувань. Це руйнує те, що Кремль попередньо заявляв про цю ракету, відповідно, все те не відповідає дійсності. А зараз ці випробування показують, що насправді стан з доводкою цієї ракети виглядає доволі жалюгідним".
Військовий експерт вважає, що наразі в РФ не можуть подолати створення технологічно складних зразків озброєння:
"І тут тренд у тому, що на поточному етапі російський ОПК не може подолати створення технологічно складних зразків озброєння. Ситуація, що пов'язана з "Сармат" та іншими розробками, - реальний оцінювальний рівень спроможностей російської оборонки на сьогодні".
Нагадаємо, раніше "Апостроф" повідомляв, що супутники зафіксували величезну вирву та сліди пожежі на одному зі стартових майданчиків космодрому "Плесецк" в Архангельській області РФ. Вони свідчать про невдалу спробу випробувань російської міжконтинентальної ракети "Сармат".