Зі шлюбу вийдете без збитків: яким майном не треба ділитись при розлученні

Зі шлюбу вийдете без збитків: яким майном не треба ділитись при розлученні

Хоча українське законодавство передбачає рівний поділ нажитого у шлюбі, деяке майно залишається особистою власністю одного з подружжя і не підлягає поділу. Які речі залишаються за вами навіть після розлучення, розповідаємо у цій статті.

Сімейний кодекс України визначає перелік речей, які не підлягають поділу і залишаються у власності того, кому вони належать. До таких речей належать:

  • Майно, набуте до шлюбу: усе, що було придбане або належало одному з подружжя до офіційної реєстрації шлюбу, залишається його або її власністю.

  • Подарунки та спадщина: будь-яке майно, отримане в дарунок або успадковане під час шлюбу, не підлягає поділу. Це правило діє незалежно від вартості або значущості подарунка чи спадку.

    Розлучення у судовому порядку, кадр з відео

  • Майно, придбане за особисті кошти: якщо під час шлюбу було придбано річ за особисті заощадження одного з подружжя, вона визнається його особистою власністю.

  • Приватизоване житло та земельні ділянки: нерухомість, приватизована відповідно до законодавства, не підлягає поділу, навіть якщо приватизація відбулася під час шлюбу.

  • Коштовності та предмети особистого користування: особисті речі, такі як прикраси, годинники або інші коштовності, навіть придбані за спільні кошти, залишаються власністю того, хто ними користується.

  • Нагороди та премії: винагороди за особисті заслуги також не підлягають поділу, якщо тільки не доведено, що другий з подружжя своїми діями сприяв їх отриманню.

  • Компенсації та страхові виплати: гроші, отримані як компенсація за втрату особистих речей, моральну шкоду або за страховими полісами, якщо внески сплачувалися з особистих коштів, також залишаються особистою власністю.

Іноді можливі ситуації, коли майно, набуте під час окремого проживання, також визнається приватною власністю. Якщо один з подружжя доведе, що під час фактичного припинення шлюбних відносин майно було придбано без участі іншого, суд може визнати його особистою власністю.

Якщо подружжя не може домовитися про добровільний поділ майна, справа переходить до суду. Суд розглядає всі активи та зобов’язання подружжя і визначає їх частки. Хоча законодавство передбачає рівний поділ, можливі випадки, коли одна зі сторін може претендувати на більшу частку. Це може статися, якщо доведено, що один з подружжя витрачав спільні кошти на шкоду інтересам родини або не дбав про матеріальне забезпечення.

Раніше ми розповідали, що українцям масово анулюють лікарняні: кому доведеться хворіти власним коштом

Також, судді більше не мають жалю: ухилянтам від мобілізації дають тюремні строки



Поделиться сюжетом

Последние новости

Налоговая получила информацию: деньги больше не скрыть

Во Львовской области курсант покинул часть на несколько часов: суд вынес ему решение

Израиль воюет на семи фронтах - Нетаньяху

Фанаты в шоке - выглядит на 20 лет младше: Оля Полякова кардинально изменила имидж

Дополнительные деньги одиноким пенсионерам: как получить 950 грн

Оригинальные картофельные гнезда с фаршем и сыром: как сделать сытный обед

Писатель Курков забраковал пирог с макаронами

Из-за бездействия коммунальщиков украинцам приходится набирать воду из лужи: собаки моются там же

Атака «Хамас» на Израиль вытеснила абсолютно Украину, - политолог-международник о том, как меняется фокус внимания в мире

Прожиточный минимум "заморозили": что ждет украинцев в 2025 году

Украинцам объяснили, как снять себя с военного учета: нужно четыре документа

Писатель Кокотюха по случаю Дня учителя указал на «языковую шизофрению»

Мужчина наслаждался интимом с любовницей, когда жена выстрелила ей в голову: "джуджун" остался во рту

Как подготовить многолетние растения к холодам: опытные хозяйки раскрыли секреты

Хлеб, мясо, молочка и овощи: украинцы обомлеют от новых цен на еду