Нові правила "автоцивілки": що зміниться для водіїв з 2025 року

Нові правила "автоцивілки": що зміниться для водіїв з 2025 року

З 1 січня 2025 року набуває чинності нова редакція Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів", яку підписав президент України 17 червня 2024 року.

Цей документ вводить важливі зміни, що покликані вдосконалити страхування автомобілів та підвищити захист учасників дорожнього руху. Що саме зміниться для водіїв?

Індивідуальні тарифи на "автоцивілку"

Раніше всі страхові компанії були зобов’язані дотримуватися жорстких рамок, визначених законодавством, коли встановлювали ціни на поліси "автоцивілки". Це обмежувало можливість врахування індивідуальних факторів кожного водія, таких як водійський стаж, безаварійне водіння тощо.

З новим законом страхові компанії отримають більше свободи у визначенні тарифної політики. Це означає, що ціна на поліс може відображати вашу особисту історію як водія, що дасть змогу отримати "справедливу ціну" для кожного власника авто.

Автострахування, скріншот: YouTube

Скасування франшизи

Франшиза, тобто частина збитків, яку водій сплачував самостійно, раніше могла становити до 2% від страхової суми (до 3 200 гривень). Це означало, що навіть при наявності полісу "автоцивілки", водій винний у ДТП, змушений був покривати частину витрат на ремонт зі своєї кишені.

З 2025 року франшиза буде скасована, що створює передумови для повного відшкодування страховиком вартості ремонту автомобіля. Це значно полегшить життя водіям, оскільки більше не доведеться турбуватися про додаткові витрати після ДТП.

Пряме врегулювання збитків

На сьогоднішній день постраждалий водій у ДТП найчастіше звертається до страхової компанії винуватця аварії для отримання компенсації. Це часто призводило до затягування процесу врегулювання, оскільки компанії могли "перекидати" відповідальність одна на одну.

Новий закон вводить обов’язкову модель прямого врегулювання збитків, що означає, що потерпілий водій тепер зможе звертатися за компенсацією до "своєї" страхової компанії. Це спрощує процес отримання відшкодування і скорочує час, необхідний для врегулювання ситуації.

Автострахування, скріншот: YouTube

Швидша виплата відшкодувань

Раніше страхові компанії мали до 90 днів для виплати відшкодування з моменту отримання заяви. Цей термін міг бути подовжений, якщо у документах були помилки або потрібні додаткові перевірки.

З нового року стандартний термін ухвалення рішення буде скорочено до 60 днів. Компанії все ще матимуть можливість продовжити розгляд до 90 днів, але це вже буде винятковим випадком. Таким чином, постраждалі у ДТП водії зможуть швидше отримати належні їм виплати.

Виплата без урахування зносу автомобіля

Раніше при розрахунку виплат за полісом "автоцивілки" враховувався знос автомобіля. Це означало, що власник авто отримував меншу суму, ніж було потрібно для повноцінного ремонту.

Новий закон скасовує врахування зносу для автомобілів з терміном експлуатації до 5 років. Тепер страхове відшкодування буде покривати повну вартість ремонту, що значно підвищує ефективність страховки.

Скасування ліміту виплат за європротоколом

Оформлення європротоколу раніше було обмежене сумою в 80 тисяч гривень для кожного постраждалого за матеріальні збитки. З новими правилами це обмеження буде скасовано, і розмір виплат визначатиметься загальною страховою сумою за полісом "автоцивілки".

Раніше ми розповідали, що Українцям спростили реєстрацію авто: можна оформити, як гуманітарку

Також, Кабмін планує збирати з українців мільярди: яким податком обкладуть

Поделиться сюжетом

Последние новости

Хрустящие огурцы на зиму: звезда "Мастер Шеф" раскрыла семейный рецепт

Когда высаживать саженцы винограда для щедрого урожая: садоводы назвали идеальное время

Октябрьское солнечное затмение: астрологиня рассказала, что изменится в жизни украинцев

Водителям подсказали, как избежать штрафа в случае остановки полицией: хитрость с двигателем

Как сохранить урожай тыквы правильно: хозяева назвали главные правила

Украина может оказаться в блекауте на несколько дней – энергетики назвали реальную угрозу

Кто берет то, что ему не положено, будет расплата в этот период, - Инна Гнатюк о периоде с 10 октября по 25 ноября

Курильщики, готовьтесь – с 2025 года сигареты подорожают: подробности нового закона

Пончики без сахара: победительница "Мастер Шеф" дала рецепт вкусного десерта

Не в лоб, а через фланги: эксперт объяснил тактику наступления врага и как ей противодействовать

Когда собирать урожай капусты в 2024 году: хозяйки назвали лучшие сроки

Мобилизация в октябре: кого с нетерпением ждет ТЦК

«Нельзя сидеть на трех стульях»: эксперт рассказал, что ждет Грузию дальше

Фикрет Шабанов заявил, что россия хочет распада Турции: «Вот почему она идет в БРИКС»

Новые цены на мясо заставляют украинцев стать вегетарианцами: какие продукты подорожали больше всего