На лінії фронту потрібно понад 220 підземних госпіталів для ЗСУ – СОО Метінвесту

На лінії фронту потрібно понад 220 підземних госпіталів для ЗСУ – СОО Метінвесту

Перший українській та єдиний на європейському континенті підземний шпиталь, який побудувала для ЗСУ компанія Метінвест Ахметова, наразі приймає 100 поранених на добу. Він розташований далі від лінії фронту та знаходиться глибоко під землею, а дві операційні дають змогу лікарям робити всі необхідні втручання, не транспортуючи поранених і не втрачаючи дорогоцінний час. Але таких шпиталів треба більше – мінімум 20 їх потрібно тільки вздовж лінії фронту.

Про це розповів операційний директор Групи Метінвест Олександр Мироненко у інтерв'ю.

«Якщо йдеться про такий рівень шпиталю, облаштованого операційними та всім іншим устаткуванням, то на лінії фронту їх потрібно щонайменше 20 одиниць. Також ми маємо декілька розробок для рівня бригад: таких об'єктів потрібно десь 200 одиниць. Є ще менший об'єкт — для батальйонного рівня. Їх необхідно ще більше. Тому, на мій погляд, для нормального забезпечення системи надання допомоги та збереження життя захисників необхідно сотні одиниць підземних шпиталів різного рівня», - каже Мироненко.

Він уточнив, що підземний шпиталь компанія Метінвест побудувала цілком за власний рахунок – за винятком спецобладнання, яке надали військові медики. Загалом цей стабілізаційний пункт обійшовся компанії у 20 млн грн, де 7 млн грн — це медобладнання, а 13 млн грн — вартість сталевих «криївок», їхнє облаштування, ремонт і встановлення.

«Самотужки задовольнити попит ми фінансово не зможемо. Адже витрачати на кожний великий шпиталь по 20 млн грн — це значне фінансове навантаження. Ми здатні задовольнити цей попит, але разом із державою. Тому що не може приватна компанія підміняти собою державу і все робити власним коштом. Навіть якщо йдеться про дешевші об'єкти бригадного чи батальйонного рівня, зважаючи на їхню кількість, це все одно будуть значні кошти. На жаль, ми не можемо запланувати на наступний рік витратити, наприклад, пів мільярда гривень на будівництво шпиталів. І тому це мають бути спільні з державою проєкти», - каже Мироненко.

Він також розповів, що українська розробка підземних шпиталів викликає інтерес у європейців - там є схожі проєкти, але вони не пристосовані до такої війни, як в Україні, а є просто стаціонарними надземними спорудами, які надають схожий спектр послуг.

«Але всі розуміють: якщо такий шпиталь чи містечко буде розміщено десь на відкритій території за кілька десятків кілометрів від фронту, то це лише питання часу, коли росіяни закидають його КАБами. Навіть якщо його зі всіх боків обмалювати червоними хрестами. Тому європейські аналоги, хоча вони за медобладнанням не гірші, та все ж не придатні для наших умов. Тому той досвід, який нині здобуває Україна, західні партнери вивчатимуть та імплементуватимуть у свої військові розробки й доктрини. Бо коли воюєш з таким противником, як росія, що має власну авіацію, бомби та широкий спектр засобів ураження, необхідно переносити життєво важливі об'єкти якомога глибше під землю», - каже Мироненко.

Як відомо, від початку повномасштабного вторгнення Метінвест спрямував на допомогу Україні та її громадянам вже 7,7 млрд грн. З них 4,1 млрд грн були направлені на потреби ЗСУ, в межах мілітарної ініціативи «Сталевий Фронт Ріната Ахметова».

Поделиться сюжетом

Последние новости

Тарифы на коммуналку: насколько подорожает жизнь украинцев в 2025 году

Карточки перестанут работать: Monobank предупредил украинцев о важном нововведении в 2025 году

Все еще не верите в карты Таро? Как это работает и кто может ими пользоваться

Готовы воевать на стороне РФ: в сети всплыла переписка венесуэльцев и россиян

Самый простой рецепт сырников за 5 минут: получатся с первого раза, хозяйки поделились секретом

Пенсии вырастут в два этапа: ощутят ли украинцы повышение выплат из-за инфляции

«Ни в коем случае не веселиться, потому что война идет»: военный психолог предупредил о последствиях "самонакрута"

Война и культура: Ольга Рутковская рассказала, как российская агрессия изменила украинцев

В Краматорске возле жилого дома взорвали авто

Трудовой стаж не засчитают: кто может остаться без пенсии, несмотря на многолетний труд

Рецепт домашнего тирамису от победительницы "Мастер Шеф": вкусно, как в ресторане

«Использовали изменение погоды в свою пользу»: в 24 ОМБр прокомментировали ситуацию возле Часового Яра

Сбой в системе продажи билетов на поезда Укрзализныци: какая ситуация сейчас

Осенний салат без капли майонеза: груши, орехи и сыр - все, что вам нужно, рецепт

Штурмовая бригада получила от громады столицы 550 дронов Mavic - Кличко