Як перевірити телефон на наявність російських додатків: це точно потрібно видалити

Як перевірити телефон на наявність російських додатків: це точно потрібно видалити

Не секрет, що російські спецслужби використовують мобільні додатки для отримання інформації про критичну інфраструктуру, розташування військових об'єктів і залучення до співпраці. Іноді такі програми маскуються під ігри, звичайні карти, програми для покращення фото. Тому користувачі повинні бути обережні, якщо програма пропонує зробити фото місцевості, поділитися геолокацією або зробити якісь підозрілі дії.

Зараз важливо перевіряти інформацію про розробників, читати відгуки та звертати увагу на доступ додатка до даних, щоб зрозуміти, чи не використовуєте ви випадково російські програми.

Особливо це важливо, якщо ви військовослужбовець або волонтер, який бере участь у локальних бойових діях, потрібно точно перевірити ваш смартфон на наявність таких додатків. Це можна зробити, наприклад, за допомогою програми SpyBuster.

Серед популярних серед українців російських програм, які фахівці з кібербезпеки радять видалити зі смартфонів, є NewProfilePic. Ця програма, яка дозволяє перетворити фотографії користувачів на малюнки, запитує багато даних про користувача, включаючи ім'я, адресу електронної пошти, акаунти в соціальних мережах, дані про перебування, пристрій, IP-адреси інших особистих даних.

Соціальні мережі VK та "Однокласники", заблоковані в Україні з 2017 року, також є додатками, які слід видалити зі смартфонів, вони не тільки можуть бути використані проти вас, а й російські спецслужби мають прямий доступ до серверів.

FaceApp, додаток, що дозволяє побачити себе на старості, також викликає побоювання. Розроблене в Росії воно збирає багато даних про користувачів і не гарантує безпеку їх зберігання.

Поштові клієнти від російських компаній, такі як Mail.Ru, хоч і заблоковані в Україні, але ще можуть бути знайдені в українських магазинах додатків. ФСБ має можливість переглядати листування користувачів.

Касперський Secure Connection, що є антивірусним, та програму Yandex також рекомендується видалити з українських смартфонів. Це також варто розглянути, оскільки їхнє програмне забезпечення може надсилати дані на сервери в Росії.

Програми, пов'язані з російською розвідкою або підозрювані в зборі даних для неї, такі як AlpineQuest, слід видалити зі смартфонів. Вони можуть бути використані для збору даних про українських громадян та становити загрозу національній безпеці.

Справа в тому, що нещодавно противник опублікував зображення, на якому знято цю програму, яку він активно використовує для відстеження яндекс-трекінгів та оперативних заходів на території. Цікаво відзначити, що нещодавно цю функцію прибрали із загального доступу на більшості публічних карток.

Як поєднати два смартфони між собою.

Як почистити смартфон, щоб він не гальмував.

Як насправді правильно заряджати смартфон.

Поделиться сюжетом

Последние новости

Внутренняя безопасность СБУ должна проверить генерала Носача, – Тука

Верховная Рада приняла закон: какие нововведения готовятся в армии

"Нафтогаз" предупредил украинцев об отоплении: известно, что нужно сделать перед включением тепла в жилище

Внук и дед из Одессы наладили международный наркотрафик в детских игрушках

Кличко: Столица подготовила к зиме 550 единиц снегоуборочной техники и сделала запас соли и песка

В СНБО отреагировали на фейк z-пропаганды о массированных ракетных ударах

За «обломками» по НПЗ в Саратове стоит Главное управление разведки

Отдых от Dota 2, ведь студия Blizzard готовится к анонсу ремастера Warcraft II

Массированная ночная атака по Одессе: есть жертвы и раненые, жуткие кадры

Как могут измениться коммунальные платежки в 2025 году

"Укрзализныця" оскандалилась из-за русского языка

Переломный момент: Генсек НАТО рассказал, почему войска КНДР в Европе меняют правила игры

Дочь Маска из-за победы Трампа приняла важное жизненное решение

Миллионные долги побуждают к повышению тарифов: вода из крана может стать дорогим удовольствием

Фиксировал размещение военных объектов: ТЦКшник сливал россиянам позиции ВСУ