Історична подія: китайський зонд вперше досягнув зворотної сторони Місяця
Китайський безекіпажний космічний корабель Chang'e-6 2 червня вперше в історії людства висадився на зворотному боці Місяця у басейні Південного полюса-Ейткен (SPA).
Про це повідомляє Xinhua з посиланням на Китайське національне космічне управління (CNSA).
Читайте також: Ви ніколи не бачили його таким: космічний зонд зробив фото Сонця з дуже близької відстані
Китайський зонд торкнувся зворотного боку Місяця за допомогою супутника-ретранслятора Queqiao-2 о 01:23 за Києвом. Він буде вилучати каміння та землю з поверхні супутника та повертати зразки. Подібна місія стала першою в історії дослідження Місяця.
Chang'e-6 запустили у космос 3 травня. Під час спуску до зворотної сторони супутника Землі використовували автономну візуальну систему уникнення перешкод і лазерний 3D-сканер. Місце приземлення - кратер, відомий як басейн Аполлона, що має потенційну цінність для досліджень.
Посадковий модуль має декілька датчиків, у тому числі мікрохвильові, лазерні й оптичні датчики зображення, що можуть вимірювати відстань, швидкість та ідентифікувати перешкоди на Місяці.
Після приземлення зонд повинен завершити відбір проб протягом двох днів. Chang'e-6 застосовуватиме два методи відбору зразків: використання бура для збору підповерхневих зразків, а також захоплення зразків на Місяці за допомогою механічної "руки".
Нагадаємо, науковці відкрили ще одну екзопланету, якій дали ім’я персонажа з "Гаррі Поттера".
- Вас може зацікавити:
Космічний апарат NASA Psyche зробив перші знімки на шляху до "залізного" астероїда: фото
Як виглядають вогні дальньої галактики у сузір'ї Діви: вражаюче фото
Магнітні бурі та полярні сяйва у червні: коли очікувати